كدخبر: ۱۲۰۷۴
تاريخ انتشار: ۲۴ مهر ۱۴۰۲ - ۰۹:۰۷
send ارسال به دوستان
print نسخه چاپي
برنج در پایین‌ترین میزان قیمتی خریداری می‌شود
نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس با بیان اینکه دولت باید در تامین امنیت غذایی اهتمام ویژه ای داشته باشد، گفت: در حال حاضر قیمت خرید برنج در پایین ترین میزان است و مبلغ مطالبات کشاورزان نیز با تاخیر پرداخت می‌شود.

به گزارش گروه خبری لاهیگ، رسول فرخی میکال نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس شورای اسلامی در خصوص تاخیر در مطالبات کشاورزان برنجکار و چای کار، گفت: یکی از مباحث مهم کشورها امنیت غذایی است و هر کشوری از امنیت غذایی بهتری برخوردار باشد تعامل بین المللی بیشتری نیز دارد.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه بر اساس تاکیدات مقام معظم رهبری دولت باید در تامین امنیت غذایی اهتمام ویژه ای داشته باشد و از کشاورزان  حمایت کند، ادامه داد: در حال حاضر قیمت خرید برنج در پایین ترین میزان است و مبلغ مطالبات کشاورزان نیز با تاخیر پرداخت می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه وزیر جهاد کشاورزی در استان گیلان حاضر شده که قابل تقدیر بوده و قول داد محصولات از کشاورزان خریداری شود اما درحال حاضر اتفاقی رخ نداده است، عنوان کرد: محصول سال گذشته و سال زراعی جاری بر روی دست کشاورزان برنجکار باقی مانده و انگیزه ای برای کشت مجدد ندارد.

فرخی میکال با بیان اینکه هرچند وزیر جهادکشاورزی قول داده و ما نمایندگان نیز از تمامی ابزارهای نظارتی خود استفاده کرده ایم مطالبات برداشت اول چایکاران پرداخت نشده است، گفت: انتظار داریم هرچه سریع تر مطالبات کشاورزان چایکار و برنجکار به عنوان کشاورزان تک محصول پرداخت شود تا در معیشت خود دچار مشکل نشوند و با انگیزه بیشتر به تولید خود ادامه دهند.

نام:
ايميل:
* نظر:
طراحی و تولید: "ایران سامانه"