كدخبر: ۱۲۰۶۷
تاريخ انتشار: ۲۹ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۱:۰۶
send ارسال به دوستان
print نسخه چاپي
تامین منابع مالی مورد نیاز برای پروژه‌های عمرانی نیمه تمام لاهیجان و سیاهکل
نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس گفت: طبق وعده مسئولان مجتمع فرهنگی هنری لاهیجان تا هفته دولت به بهره‌برداری می‌رسد.

به گزارش گروه خبری لاهیگ، رسول فرخی میکال در رابطه با پروژه‌های عمرانی نیمه تمام حوزه انتخابیه خود گفت: یکی از پروژه‌های بسیار مهم و نیمه کاره شهرستان لاهیجان، پروژه ملی میدان گیل بوده که با وجود پیشرفت بالای 90 درصد با موانعی رو برو شده است، خوشبختانه با پیگیری‌های صورت گرفته توانستیم 50 میلیارد تومان را برای این پروژه جذب کنیم و این مبلغ هم اکنون در اختیار شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور قرار گرفته و باید اقدامات بعدی در اسرع وقت انجام شود.

نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس عنوان کرد: یکی‌دیگر از پروژه‌های مهم شهرستان لاهیجان که مردم حدود 22 سال در انتظار تکمیل و بهره‌برداری از آن بودند، فاز اول پروژه مجتمع فرهنگی هنری لاهیجان است که خوشبختانه مراحل ساخت آن به پایان رسیده  اما برای تجهیز به حدود 10 میلیارد تومان نیاز دارد.

وی ادامه داد: در همین راستا با معاون وزیر ارشاد نیز صحبت کردم و طبق وعده‌هایی که وی و سایر مسئولان دولتی به بنده دادند، به مردم قول بهره برداری تا هفته دولت را دادم . مردم و هنرمندان شهرستان لاهیجان چشم انتظار بهره برداری از این مجتمع هستند؛ لاهیجان یکی بزرگترین تئاترهای خیابانی کشور دارد؛ لذا امیدواریم هر چه سریع تر تجهیز و در اختیار هنرمندان قرار بگیرد.

عضو هیات رئیسه کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها ادامه داد: یکی دیگر از پروژه های عمرانی نیمه تمام حوزه انتخابیه بنده راه مواصلاتی سیاهکل بوده که سالهای زیادی مردم چشم انتظار تکمیل آن هستند اما متاسفانه منابع مالی مناسبی تاکنون تامین نمی‌شد از این رو باپیگیری‌های متعدد در سه سال اخیر موفق شدیم منابعی را از محل ماده 56 تامین و از یکی از بانک‌ها 210 میلیارد تومان تسهیلات بگیریم؛ برای این امر تضامین دولتی اخذ و پیمانکار پروژه نیز معین شده است؛ امیداریم به زودی عملیات راهسازی این پروژه آغاز کند./

نام:
ايميل:
* نظر:
طراحی و تولید: "ایران سامانه"