كدخبر: ۱۲۰۵۶
تاريخ انتشار: ۲۹ تير ۱۴۰۲ - ۰۹:۳۶
send ارسال به دوستان
print نسخه چاپي
۶۰ درصد راه‌های مواصلاتی گیلان آسفالت شده است
مدیر کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان گیلان گفت: این استان ۱۲ هزار کیلومتر راه مواصلاتی دارد، حدود ۹۲۰۰ کیلومتر، نزدیک به ۶۰ درصد آن آسفالت شده است.

غلامعلی نیک‌فهم اظهار کرد: حفظ و نگهداری، روکش آسفالت، لکه‌گیری و ترمیم آسفالت، نصب علائم راهنمایی و رانندگی، خط‌کشی و رفع نقاط حادثه‌خیز در راه‌های مواصلاتی جزو وظایف اصلی سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای است.

وی افزود: استان گیلان ۱۲ هزار کیلومتر راه مواصلاتی دارد، حدود ۹۲۰۰ کیلومتر، نزدیک به ۶۰ درصد آن آسفالت شده است که اندکی با آمار کشوری فاصله دارد.

مدیر کل راهداری حمل‌ونقل جاده‌ای استان گیلان خاطرنشان کرد: ۷۰ درصد راه‌های روستایی با جمعیت بیش از ۲۰ خانوار و حدود ۹۰ درصد راه‌های روستاهای بزرگ استان با جمعیت بیش از ۵۰ خانوار آسفالت شده است.

وی تصریح کرد: به منظور ارتقای آمار آسفالت استان گیلان به ۷۰ درصد که آمار خوب و قابل قبولی است، در تلاش هستیم تا از ظرفیت قرارگاه‌های خاتم‌الانبیاء (ص) و امام حسن (ع) متعلق به سپاه پاسداران و سایر امکانات برای اجرای پروژه‌های آسفالت راه‌ها بهره ببریم.

نیک‌فهم با بیان اینکه گیلان به لحاظ جغرافیایی در منطقه کوهستانی، پربارش و مرطوب واقع شده و شرایط آب‌وهوایی این استان با سایر نقاط کشور متفاوت است، اضافه کرد: هزینه‌های اجرای آسفالت در استان گیلان یک‌ونیم برابر بیشتر سایر استان‌ها است، زیرا بارش‌های متوالی باعث تخریب آسفالت می‌شود که به‌صورت مستمر باید ترمیم شود.

وی اظهار کرد: نگهداری، حفاظت و ترمیم راه‌های مواصلاتی و پل‌های اصلی در مواقع بحرانی، بارش شدید باران و برف، طغیان رودخانه‌ها و سیلاب، بخشی بر عهده سازمان مدیریت بحران و بخشی نیز جزو وظایف سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای است.

نام:
ايميل:
* نظر:
طراحی و تولید: "ایران سامانه"