كدخبر: ۱۲۰۲۲
تاريخ انتشار: ۲۴ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۴:۱۵
send ارسال به دوستان
print نسخه چاپي
فرماندار رشت در جلسه ستاد کرونا شهرستان، تاکید کرد؛
ضرورت بیان تاثیر واکسیناسیون در کاهش میزان فوتی ها از‌ زبان کارشناسان
فرماندار رشت با اشاره به توصیه های مکرر جامعه پزشکی در مورد نقش مهم واکسیناسیون در کنترل شدت همه گیری، اظهار داشت: در زمینه اقناع جامعه برای دریافت دزهای یادآور، بیان ارتباط بین دریافت واکسن با کاهش آمار تلفات از زبان کارشناسان، از اولویت بالایی برخوردار است.
به گزارش گروه خبری لاهیگ به نقل از پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان رشت، دکتر حمیدرضا امام پناهی در جلسه ستاد کرونا شهرستان با اشاره به جمعیت بالای ساکن و سیال رشت و همچنین جایگاه برتر خدمات‌ بهداشتی و درمانی مرکز استان در بین سایر شهرستان ها، گفت: نگرانی ها از بابت خطرات ویروس کرونا رفع نشده و قطع چرخه انتقال، نیازمند تصمیم و همت جمعی شهروندان در رعایت شیوه نامه ها و عمل به توصیه های درمانی و بهداشتی می باشد.

امام پناهی با بیان این مطلب که هرگونه مشارکت شهروندان در استقبال از دزهای یادآور، وظیفه اجتماعی افراد در برابر سایر انسان ها بوده و به حفظ سلامت عمومی جامعه کمک می‌کند، اظهار داشت: ضرورت دارد تا با هدف آگاهی رسانی بهتر، دقیق‌تر و اقناع افکار عمومی با استفاده از نظرات کارشناسان و متخصصین امر و‌ ارائه داده های آماری مستند، نسبت به آشکارسازی ارتباط دزهای یادآور با کاهش تعداد مرگ و میر های ناشی از کرونا اقدام شود.

وی انتخاب زبانی ساده و همه فهم در بیان فوائد واکسن و ضرورت توجه بیشتر به تزریق دز یادآور را از عوامل موثر در اقناع عمومی جامعه دانست.

نماینده عالی دولت در مرکز استان ضمن تاکید بر اهمیت رعایت شیوه نامه های بهداشتی در برگزاری باشکوه مراسم اربعین حسینی، گفت: تمسک به حضرت اباعبدالله(ع) در مراسم معنوی اربعین، فرصتی ارزشمند برای طلب سلامت عمومی و آرزوی دفع بلای کرونا از درگاه الهی است.

فرماندار رشت با اشاره به تزریق 77/75 درصدی دز اول، ۷۳/۹۱ درصدی دز دوم و ۵۸/۶۵ درصدی دز سوم در بین جامعه هدف بالای 5 سال شهرستان و تاکید بر موجود بودن مقدار مورد نیاز واکسن، خواستار توجه بیشتر عمومی نسبت به اهمیت ایمنی زایی واکسیناسیون شد.