كدخبر: ۱۲۰۱۹
تاريخ انتشار: ۰۹ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۲:۱۲
send ارسال به دوستان
print نسخه چاپي
فرماندار رشت در بازدید از مراحل پایانی آماده سازی مرکز ماده ۱۶، اظهار داشت‌؛
نقش برجسته مراکز نگهداری و درمان معتادان، در کاهش آسیب های اجتماعی
فرماندار رشت با اشاره به نتایج مطلوب بیمار انگاری معتادین به جای مجرم پنداری، خاطرنشان کرد: مراکزی مانند ماده ۱۶ با نقش ارزنده‌ای که در نگهداری و درمان معتادان بر عهده دارند، سهم بزرگی در پاکسازی جامعه و کاهش آسیب های اجتماعی ایفاء می‌کنند.

به گزارش گروه خبری لاهیگ به نقل از پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان رشت، دکتر حمید رضا امام پناهی در جریان بازدید از مراحل پایانی بازسازی مرکز ماده ۱۶ نگهداری از معتادین رشت واقع در جاده لاکان، گفت: عملیات نوسازی و آماده سازی آن مرکز در مراحل پایانی قرار داشته و پس از دهه نخست محرم امکان بهره‌برداری خواهد داشت.

وی افزود مرکز قبلی ۵۰ نفر ظرفیت داشته که با تجهیز و بهره برداری از مرکز جدید این ظرفیت به ۲۵۰ نفر افزایش یافته و نقش موثر در جمع آوری معتادین متجاهر از پاتوق ها خواهد داشت.

فرماندار رشت با تاکید بر ضرورت پیگیری برنامه‌های حمایتی از مراکزی مانند ماده ۱۶ و نقشی که این گونه مراکز در مقابله با بیماری خانمان برانداز اعتیاد و کاهش آسیب‌های اجتماعی ناشی از آن دارند، اظهار داشت: با تغییر نگرش به معتادین از مجرم به سمت بیمار بودن، ضمن حفظ حرمت و عزت نفس این بخش از جامعه، زمینه بازگشت دوباره آنان به روال عادی زندگی فراهم خواهد گردید.

وی تلاش برای رهاشدن از دام اعتیاد؛ درمان و ارائه حمایت‌های اجتماعی برای کاریابی و جذب دوباره معتادین در خانواده و جامعه را لازمه پالایش اجتماع از مظاهر اعتیاد برشمرد.