كدخبر: ۱۲۰۱۷
تاريخ انتشار: ۰۸ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۴:۴۱
send ارسال به دوستان
print نسخه چاپي
فرماندار رشت در نخستین جلسه کمیته برنامه‌ ریزی شهرستان، خبر داد؛
توزیع 316 ‌میلیارد تومان اعتبار در شهرستان رشت
فرماندار رشت با اشاره به رشد 44.1 درصدی میزان اعتبارات سال ۱۴۰۱ شهرستان نسبت به سال ۱۴۰۰، اظهار داشت: مجموعه اعتبارات تخصیصی به شهرستان رشت 316 میلیارد تومان خواهد بود.

 به گزارش گروه خبری لاهیگ به نقل از پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان رشت، دکتر امام پناهی در نخستین جلسه کمیته برنامه ریزی شهرستان که با هدف توزیع اعتبارات سال ۱۴۰۱ از سه محل اعتبارات تملک دارایی‌های سرمایه‌ای استانی، قانون استفاده متوازن و 3 درصد نفت و گاز و با حضور نمایندگان شهرستان در مجلس شورای اسلامی برگزار گردید، ضمن تسلیت فرا رسیدن دهه محرم و ایام شهادت امام حسین(ع) و یارانش، خاطرنشان کرد: تخصیص، توزیع و هزینه اعتبارات باید با توجه به برخورداری مناطق از سهم متوازن، عادلانه و سرعت بخشی به روند اجرای پروژه‌ها و ادامه خدمات رسانی صورت پذیرد.

امام پناهی با بیان این مطلب که با توجه به محرومیت های عدیده رشت در حوزه‌های گوناگون و پس از سال‌ها، سهم 3 درصدی نفت و گاز به شهرستان اختصاص یافته که ۵۰ درصد از آن صرف محرومیت زدایی از مناطق روستایی و کمتر برخوردار خواهد شد، اظهار داشت: با رشد 44.1 درصدی اعتبارات نسبت به سال ۱۴۰۰؛  در سال جاری 316.766.900.000 تومان اعتبار به شهرستان رشت اختصاص خواهد یافت.

فرماندار رشت با اشاره به لزوم کار جهادی و تلاش شبانه روزی برای زدودن محرومیت از چهره شهرستان به خصوص در مناطق روستایی، گفت: دستگاه‌هایی مانند آب و فاضلاب،راهداری و حمل و نقل جاده ای، بنیاد مسکن، جهاد کشاورزی و برق که ارتباط بیشتری با مقوله عمران و رونق روستاها دارند، باید با افزودن به تلاش‌ها در راه توسعه هرچه بیشتر نواحی روستایی گام بردارند.

وی با بیان اینکه پروژه های حوزه برق، آب شرب و راه روستایی از جمله مهمترین نیازهای شهرستان می‌باشند، تکمیل خطوط آبرسانی سنگر به کوچصفهان، تامین آب شرب دهستان سراوان با استفاده از مخزن 6000 مترمکعبی گلسرک و همچنین آسفالت و بهسازی بیش از ۹۰ کیلومتر از راه‌های روستایی با اعتبار بیش از ۲۰۰ میلیون تومان در سال گذشته را گام های اولیه در راه برقراری عدالت در خدمت دانسته و خواستار ادامه این راه شد.

در ادامه این جلسه دکتر احمدی نماینده مردم رشت و خمام در مجلس شورای اسلامی نیز با قدردانی از تلاش‌های دستگاه‌های مرتبط در مدیریت منابع آبی و تحمیل کمترین خسارات ممکن به کشاورزان، گفت: مسئولین باید زبان مطالبه‌گر مردم بوده و سعی نمایند تا طعم خوش خدمت و حرکت جهادی در محرومیت زدایی برای مردم ملموس باشد.

در ادامه سردار آقازاده دیگر نماینده رشت و خمام نیز اظهار داشت: برای جبران عقب‌ماندگی‌های شهرستان از بسیاری شاخص‌های برخورداری استانی و کشوری، نیازمند رعایت عدالت در توزیع اعتبارات بر اساس شاخص‌های برخورداری هستیم.

مهندس کوچکی‌نژاد نماینده مردم شهرستان های رشت و خمام نیز با اشاره به نقش اختصاص هدفمند بودجه در ایجاد تحول اقتصادی شهرستان، عنوان کرد: تخصیص اعتبارات پروژه‌های با اولویت بالاتر و تکمیل طرح‌هایی نظیر راه آهن رشت به بندر کاسپین به عنوان یکی از مهم‌ترین پروژه‌های کشور، می‌تواند نقش مهمی در توانمندسازی و رونق اقتصادی شهرستان ایفا کند.