كدخبر: ۱۲۰۱۶
تاريخ انتشار: ۳۰ تير ۱۴۰۱ - ۱۴:۳۸
send ارسال به دوستان
print نسخه چاپي
فرماندار رشت در مراسم افتتاح اوقات فراغت کانون های تابستانی آموزش و پرورش ناحیه یک، اظهار داشت؛
تنوع‌بخشی به برنامه‌های اوقات فراغت، متناسب با سلایق جوانان
فرماندار رشت با اشاره به ضرورت برنامه ریزی و مدیریت زمان برای استفاده بهینه از اوقات فراغت ،خاطرنشان کرد: باید با تنوع بخشی در اجرای برنامه‌ها و توجه به سلایق جوانان در حوزه‌های گوناگون، امکان انتخاب و زمینه استقبال جوانان از طرح‌های غنی سازی اوقات فراغت را فراهم آورد.
به گزارش گروه خبری لاهیگ به نقل از پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان رشت، دکتر حمید رضا امام پناهی در آیین افتتاح اوقات فراغت کانون های تابستانی آموزش و پرورش ناحیه یک رشت که با حضور معاون اداره کل آموزش و پرورش، مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک رشت و برخی اعضای شورای اسلامی شهر رشت؛ در محل مدرسه استعدادهای درخشان دخترانه فرزانگان برگزار شد با اشاره به تعطیلی دو ساله بسیاری از آموزش ها و برنامه ها در اثر همه‌گیری ویروس کرونا، اظهار داشت: برای جبران آسیب‌های ناشی از کرونا مانند وقفه در روند آموزشی و اختلال در کسب مهارت های اجتماعی، ارتباطی و سلامت جسمی و روانی جوانان، نیاز به برنامه‌ریزی دقیق و هدفمند در پر کردن اوقات فراغت داریم.
 
فرماندار رشت با اشاره به ضرورت ارائه برنامه‌های متنوع غنی سازی اوقات فراغت متناسب با سلایق جوانان، خاطرنشان کرد: برنامه ریزی ها باید به گونه ای باشد که امکان انتخاب و گزینش برنامه های مفید، مورد پسند و دلخواه برای جوانان وجود داشته باشد.
 
وی افزود: تنوع برنامه های فرهنگی، هنری، ورزشی، آموزشی و بازدید از اماکن مذهبی، تاریخی و جاذبه‌های طبیعی در کنار ارائه محتوا؛ ضمن پاسخگویی به سوالات مختلف، می‌تواند موجبات نشاط اجتماعی و تعالی روحی افراد را فراهم سازد.
 
نماینده عالی دولت در مرکز استان با اشاره به شعار "هر دانش آموز، یک مهارت" به عنوان شعار مطرح در فعالیت کانون‌های تابستانی، گفت: استفاده از ایام تابستان در مهارت آموزی و تجربه اندوزی باید در هم افزایی با آموزش های پرورشی تربیتی و حرفه آموزی نقش موثری در توان اداره زندگی آینده جوانان ایفا کند.
 
امام پناهی با بیان این مطلب که استفاده بهینه از زمان و برنامه ریزی برای اوقات فراغت منحصر به سن خاصی نبوده و هر کس در هر سنی باید به بهترین نحو از دقایق عمر خود بهره گیرد، افزود: چگونگی استفاده از زمان در سنین نوجوانی و جوانی از اهمیت بالایی برخوردار بوده و ضمن جلوگیری از انحرافات احتمالی سبب پیمودن درست و سالم مسیر زندگی خواهد شد.
 
فرماندار رشت با ذکر این مطلب که همه ما خاطرات خوشی از اردوهای دوران مدرسه در خاطر داریم، اظهار داشت: این موضوع تاکیدی است بر ماندگاری اثر برنامه‌های فرهنگی در ذهن و جان کودکان و اینکه با توجه به طولانی بودن ایام تعطیلات در کشور ما، این دوره نباید تبدیل به زمان دوری از آموزش و فراگیری شود و می توان از این فرصت برای با هم بودن و تمرین زندگی اجتماعی بهره برد.