كدخبر: ۱۲۰۱۴
تاريخ انتشار: ۲۹ تير ۱۴۰۱ - ۱۵:۳۹
send ارسال به دوستان
print نسخه چاپي
با حضور فرماندار رشت و در پنجمین روز از هفته بهزیستی، صورت پذیرفت؛
افتتاح مرکز جامع توانبخشی امام موسی کاظم(ع)
با حضور فرماندار رشت و همزمان با ولادت باسعادت حضرت امام موسی کاظم(ع) و پنجمین روز از هفته بهزیستی، مرکز جامع توانبخشی امام موسی کاظم علیه السلام آسایشگاه معلولین و سالمندان گیلان به بهره برداری رسید.
 به گزارش گروه خبری لاهیگ به نقل از پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان رشت، دکتر حمید رضا امام پناهی در مراسم افتتاح مرکز جامع توانبخشی امام موسی کاظم(ع) آسایشگاه خیریه معلولین و سالمندان گیلان که در پنجمین روز از هفته بهزیستی برگزار گردید، ضمن تبریک عید سعیدغدیرخم و ولادت باسعادت امام کاظم(ع)، اظهار داشت: آسایشگاه معلولین و سالمندان گیلان با قدمتی ۵۶ ساله و به عنوان نخستین خانه سالمندان و معلولین ایران از ارزش بالایی برخوردار بوده و شایسته است تا از تمامی ظرفیت ها برای گسترش و ارائه خدمات مطلوب تر این مرکز استفاده شود.

فرماندار رشت با اشاره به تأثیر مستقیم توانبخشی در بازگرداندن توانایی افراد و بالابردن کارایی سالمندان و معلولین در انجام امور روزانه، گفت: سالمندان و معلولین از جمله اقشار آسیب پذیر جامعه اند که نیازمند بهبود عملکرد جسمی و ذهنی در خانه و جامعه می باشند.
 
امام پناهی جایگاه ممتاز این مجموعه در سطح کشور را به دلیل خیر محور بودن و پیشگامی خیرین گیلانی در دهه ها قبل برشمرد و اظهار داشت: فعالیت مراکزی از این دست سبب می‌شود تا معلولین و سالمندان با بهره گیری از حرکات اصلاحی و خدمات درمانی از زندگی ایده آل و متناسب با شرایط سنی و جسمی خود برخوردار شوند. 

وی مشارکت خیرانه در اداره چنین مراکزی را نمونه ای از صدقات جاریه و باقیات  الصالحات دانست که حتی مرگ نیز قادر به ایجاد وقفه در بهره مندی انسان حسنات و ثواب آن نخواهد بود. 
 
نماینده عالی دولت در مرکز استان با ذکر این مطلب که سالمندی به طور طبیعی همراه با عوارضی است که ناتوانایی‌هایی نیز به همراه دارد، خاطرنشان کرد: جلوگیری از شدت یابی محدودیت‌ها، استقلال و عدم وابستگی به دیگران و بالا رفتن اعتماد به نفس در میان سالمندان و معلولین، از نتایج خدمات چنین مراکزی است.
 
در ادامه این مراسم با اهداء لوح از خیرین نیک اندیشی که در تکمیل و بهره برداری از مرکز جامع توانبخشی امام موسی کاظم(ع) مشارکت داشته اند تقدیر به عمل آمد.
 
گفتنی است مرکز جامع توانبخشی امام موسی کاظم(ع) آسایشگاه خیریه معلولین و سالمندان رشت، در دو طبقه و با زیربنای ۷۰۰ مترمربع احداث گردیده که با استقرار مجموعه خدمات فیزیوتراپی، کاردرمانی، گفتار درمانی، شنوایی و بینایی سنجی؛ نقش مهمی در ارائه خدمات جامع و صرفه جویی در هزینه و وقت توانخواهان برعهده خواهد داشت.