كدخبر: ۱۲۰۰۹
تاريخ انتشار: ۲۰ تير ۱۴۰۱ - ۱۲:۳۰
send ارسال به دوستان
print نسخه چاپي
معاون محیط زیست طبیعی گیلان خبر داد؛
مشاهده یک قلاده پلنگ نر در گیلان
معاون محیط زیست طبیعی گیلان گفت: با تلاش فراوان محیط بانان حفاظت محیط زیست شهرستان املش و نصب دوربین تله از یک قلاده پلنگ نر تصویر برداری شد.

به گزارش گروه خبری لاهیگ به نقل از ایسنا ، تورج صادقی در گفت وگو با خبرنگاران، از مشاهده یک قلاده پلنگ در منطقه خبر داد و گفت: مامورین یگان حفاظت محیط زیست شهرستان املش به هدایت محیط بان شاهپور عبدی موفق به تصویربرداری از پلنگ نر توسط دوربین تله ای در ارتفاعات این شهرستان شدند.

وی افزود: این چندمین بار است که مامورین یگان حفاظت موفق به فیلمبرداری از پلنگ در این منطقه شده اند و گزارشات مکرر مردمی و مامورین اجرایی ما از مشاهده پلنگ در منطقه حاکی از آن است که این منطقه مامن و زیستگاه فوق العاده مناسبی برای این گونه نادر در کشور است.

معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی محیط زیست استان گیلان یادآور شد: تنوع گیاهی و جانوری منحصر به فرد و وجود دره های عمیق در این منطقه بهترین شرایط را برای زیست گونه های جانوری نظیر پلنگ، شوکا، خرس قهوه ای، گربه جنگلی، گراز و سایر جانداران فراهم کرده است که به جرات می توان گفت در کشور بی نظیر است.

صادقی اظهار کرد: املش با دارا بودن جنگل انبوه و بخش کوهستانی دارای تنوع زیستی بالایی می باشد که در سال جدید با ثبت گونه های پلنگ، گرگ، گربه جنگلی، روباه معمولی، شوکا و... توانست بار دیگر گونه های منحصر به فردی از محیط زیست را به تصویر بکشد.

وی گفت: شهرستان املش فاقد مناطق چهارگانه سازمان می باشد و نیز با توجه به دارا بودن زیست بوم های منحصر با تنوع زیستی بالا نیاز شهرستان به این امر را می طلبد.


نام:
ايميل:
* نظر:
طراحی و تولید: "ایران سامانه"