كدخبر: ۱۲۰۰۰
تاريخ انتشار: ۰۷ تير ۱۴۰۱ - ۱۰:۲۲
send ارسال به دوستان
print نسخه چاپي
فرماندار رشت در ادامه نظارت های میدانی بر پروژه‌های محرومیت زدایی مناطق روستایی، خبر داد؛
بهبود کیفیت آب شرب روستای سروندان / جبران بخشی از کمبودها، با حضور میدانی و تلاش مضاعف مسئولین
فرماندار رشت با تاکید بر اهتمام دولت سیزدهم در فراهم آوردن زمینه برخورداری عادلانه شهر و روستا از امکانات، خاطرنشان کرد: در ادامه سلسله تلاش‌ها برای گسترش ضریب برخورداری از امکانات و بالا بردن سطح رفاه روستاییان، مشکل کیفیت آب شرب اهالی روستای سروندان مرتفع گردید.

به گزارش گروه خبری لاهیگ به نقل از پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان رشت، دکتر حمیدرضا امام پناهی در ادامه نظارت های میدانی بر عملیات محرومیت زدایی روستایی، با حضور در بخش سنگر و بازدید از پروژه های در حال اجرا که با همراهی معاونین فرمانداری و بخشدار این منطقه صورت پذیرفت، اظهار داشت: در خدمت به مردم شریف شهرستان رشت، کاهش فاصله میان شهر و روستا در سطح برخورد داری از امکانات و بالا بردن رفاه و آسایش مردم در اولویت برنامه ریزی ها قرار داشته و کارگزاران دولت سیزدهم در اجرای طرح‌های محرومیت‌زدایی، برخورداری عادلانه شهر و روستا از سطح قابل قبول رفاه و امکاناتی مانند برق، آب آشامیدنی سالم، راه ارتباطی مناسب و رفع مشکلات بخش کشاورزی را مد نظر خواهند داشت.
وی افزود: با توجه به عقب بودن شهرستان در زمینه استفاده از کابل‌های خودنگهدار از میانگین کشوری و فرسودگی شبکه توزیع برق و همچنین مزایای استفاده از این نوع کابل ها مانند از بین رفتن امکان بروز اتصالی بین رشته ها و جلوگیری از سرقت برق، افزایش استفاده از کابل‌های خودنگهدار جزو برنامه ها قرار خواهد گرفت.

نماینده عالی دولت در مرکز استان با اشاره به کدورت شدید و شرایط نامناسب آب شرب روستای سربندان و لزوم چاره اندیشی فوری و اساسی برای رفع این مشکل، گفت: با لوله گذاری انجام شده و انتقال آب از تصفیه خانه بزرگ گیلان، مشکل تامین آب آشامیدنی سالم بیش از ۵۰۰ مشترک سروندان مرتفع گردیده و با تکمیل طرح اصلی لوله گذاری خط انتقال آب از تصفیه خانه به تاسیسات نشرودکل، علاوه بر سروندان اهالی چهار روستای دیگر نیز از نعمت آب شرب سالم برخوردار خواهند شد.

فرماندار رشت با تاکید بر این مطلب که بخش قابل توجهی از موانع و کمبودها با بسیج امکانات موجود و بکارگیری روحیه جهادی متولیان امر قابل رفع می باشد، اظهارداشت: مدیران، مسئولان و کارگزاران دولت مکلف اند تا در راستای تحقق اهداف محرومیت‌زدایی و با هدف گسترش نهضت خدمات رسانی به مردم، بخشی از کمبودها را با حضور میدانی، نگاه جهادی در تسریع امور و تلاش شبانه‌روزی جبران نمایند.

امام پناهی با حضور در روستای رودبرده بخش سنگر، از پروژه آسفالت راه این روستا که با طول ۱۷۰۰ متر و هزینه‌ای بالغ بر یک میلیارد و 500 میلیون تومان در حال اجرا است، بازدید نموده و گفت: با اتمام مراحل آسفالت راه روستایی رودبرده، بیش از ۲۰۰ خانوار این منطقه از آن بهره‌مند خواهند شد.

گفتنی است فرماندار رشت با حضور در مزار شهدای روستای رودبرده با آرمان های شهداء والامقام این روستا تجدید پیمان و ضمن دیدار بی واسطه با روستانشینان، در جریان مسائل و مشکلات قرار گرفت.

وی در ادامه از ایستگاه پمپاژ روستای پیش کنار که پس از تعمیرات در مدار قرار گرفته بازدید و اظهار داشت: با ورود این ایستگاه به مدار بهره‌برداری، مشکل آبیاری حدود یکصد هکتار از اراضی شالیزاری رفع گردیده است.

امام پناهی در بازدید از کانال آبرسانی قاضیان رود که به علت افزایش رسوبات و پوشش گیاهی متراکم در بستر و حریم کانال، در زمینه آبرسانی به مزارع قاضیان، پیش کنار و جوبنه دچار مشکل می باشد، اظهار داشت: تلاش خواهد شد تا با بررسی کارشناسی و اختصاص اعتبارات لازم در آینده نسبت به رفع مشکل اقدامات لازم صورت پذیرد.