كدخبر: ۱۱۹۸۸
تاريخ انتشار: ۰۷ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۰:۵۵
send ارسال به دوستان
print نسخه چاپي
انتصاب رئیس جدید انجمن خوشنویسان لاهیجان
طی نشستی رئیس جدید انجمن خوشنویسان لاهیجان انتخاب شد.

به گزارش گروه خبری لاهیگ به نقل از روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی لاهیجان ؛ طی جلسه ی شورای انجمن خوشنویسان لاهیجان ضمن بحث و تبادل نظر پیرامون مسائل و مباحث مختلف  از جمله کلاس های تابستانی ؛ میر هاشم علوی نیاکی به عنوان رئیس جدید انجمن خوشنویسان لاهیجان انتخاب شد و با اهدای لوح تقدیر و هدیه از زحمات دوازده ساله ی جلال فلاحدوست مدیر اسبق انجمن لاهیجان قدردانی به عمل آمد.

جلال فلاحدوست متولد 1332 دارای مدرک کارشناسی ریاضی ( کاربرد کامپیوتر ) دبیر بازنشسته اموزش و پرورش که مدت 28 سال به عنوان مدرس در انجمن خوشنویسان لاهیجان فعالیت کرد.وی ضمن شرکت در نمایشگاه های مختلف گروهی ، موفقیتهایی را نیز در چند جشنواره داخلی کسب نموده است .

میر هاشم علوی نیاکی رئیس جدید انجمن خوشنویسان لاهیجان متولد 1339 دارای مدرک تحصیلی دیپلم و بازنشسته موسسه درمان می باشد که از سال 1365 پس از گذراندن دوره فوق ممتاز و دریافت مدرک استادی به عنوان مدرس در انجمن خوشنویسان لاهیجان فعالیت داشته است .

انجمن خوشنویسان لاهیجان از سال ۱۳۶۲ فعالیت رسمی خود را با استادی یوسف عطوفت شمسی یکی از پیشکسوتان این هنر در لاهیجان آغاز کرد و هم اکنون یکی از انجمن های فعال در استان به شمار می‌رود . کلاسهای خوشنویسی دراین انجمن در مقاطع مقدماتی ،متوسطه ،خوش ، عالی ، ممتاز و فوق ممتاز در تمام ایام سال برگزار می‌شود و 10 مدرس به کار آموزش در این انجمن مشغولند .از آنجایی که خوشنویسی در لاهیجان ریشه در تاریخ مذهبی دارد ،هنوز پس از قرنها هنرنمایی هنرمندان آن بر دیوارهای اماکن مقدس خودنمایی می کند.

لاهیجان در هنر خوشنویسی جایگاه والایی در کشور دارد  و میزبان اساتید بزرگی چون امیرخانی بوده و انجمن خوشنویسان تهران نگاه ویژه‌ای به این شهر دارد . از انجاییکه این انجمن دارای  تیم آموزشی بسیار قوی است هنرمندان آن در سطح کشور و حتی در سطح جهانی مقامهای بسیار ارزنده‌ای را کسب کرده اند .


نام:
ايميل:
* نظر:
طراحی و تولید: "ایران سامانه"