كدخبر: ۱۱۹۸۵
تاريخ انتشار: ۰۲ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۷:۱۵
send ارسال به دوستان
print نسخه چاپي
فرماندار رشت در نشست با رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان، مطرح کرد؛
تریبون نماز جمعه از مهمترین ابزارهای جهاد تبیین است
فرماندار رشت با اشاره به تاکیدات رهبری معظم انقلاب مبنی بر لزوم احساس مسئولیت همگانی در قبال جهاد تبیین، بیان شفاف دستاوردها و پاسخ به شبهه افکنی دشمنان، اظهار داشت: تریبون نماز جمعه از جمله مهمترین ابزار در زمینه انجام جهاد تبیین و روشنگری است.
به گزارش گروه خبری لاهیگ به نقل از پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان رشت، دکتر حمید رضا امام پناهی ضمن حضور در بخش خشکبیجار، در نشستی که با حضور حجت الاسلام عادلی رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان و امام جمعه بخش خشکبیجار در دفتر امام جمعه صورت پذیرفت با اشاره به ضرورت حمایت از فعالیت ائمه جمعه، اظهار داشت: نگاه پدرانه ائمه جمعه به مسائل روز، تلاش برای حل مشکلات افراد و ارتباط بی واسطه و از نزدیک با مردم، حلقه ارتباطی محکمی بین مسئولین و جامعه به وجود آورده است.
 
نماینده عالی دولت در مرکز استان با اشاره به تاکیدات رهبری فرزانه انقلاب در اهمیت مشارکت همگانی در زمینه جهاد تبیین، اظهار داشت: نقش ائمه جمعه در تبیین رهنمودهای رهبری، تشریح مسائل روز و برملا ساختن نقشه های تخریبی و تفرقه انگیز دشمنان با استفاده از تریبون نماز جمعه بسیار مهم می باشد .
 
فرماندار رشت با بیان این مطلب که نماز جمعه یکی از شعائر مهم اسلام از صدر تا کنون بوده و نماد همبستگی مسلمین می باشد، گفت: ائمه جمعه به عنوان مرجع فکری جامعه نقش غیرقابل انکاری در راهبری اجتماع و برقراری ارتباط میان مردم و حاکمیت بر عهده دارند. 
 
امام پناهی ادامه داد: خوشبختانه امروزه شاهدیم که مطالبه گری ائمه محترم جمعه در حوزه های اقتصادی، معیشتی، اجتماعی، فرهنگی و نیز همراهی و همدلی مردم با آنان در جهت تحقق اهداف امامان جمعه؛ موجبات تقویت نظریه ولایت فقیه، استقبال عمومی از مساجد به عنوان کانون فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی و همچنین ناامیدی دشمنان از به انحراف کشاندن جامعه اسلامی را فراهم آورده است.
 
در ادامه فرماندار رشت در بازدید از مراحل ساخت ساختمان نیمه کاره بیت و دفتر امام جمعه بخش خشکبیجار، ضمن اعلام آمادگی مجموعه فرمانداری در جهت کمک به پیشرفت روند کار، خواستار تسریع در اجرا و اتمام پروژه با همت مسئولین و مردم متدین خشکبیجار شد.
 
همچنین فرماندار رشت ضمن حضور در بین نمازگزاران مسجد جامع خشکبیجار و اجرای فریضه ظهر و عصر در سخنانی با اشاره به ریشه دار بودن تدین، دینداری و اعتقاد به آموزه‌های دین مبین اسلام در بین مردم خشکبیجار، خاطرنشان کرد و گفت: مردم ولایتمدار خشکبیجار سابقه درخشانی در پیروزی و دفاع از انقلاب داشته و از پیشگامان برگزاری نماز جمعه نسبت به بسیاری از نقاط دیگر استان می باشند.
 
امام پناهی با تاکید بر اهمیت حفظ ایمنی مردم و نقش راه ها در توسعه مناطق، اظهار داشت: به زودی با تجهیز کارگاه و اختصاص اعتبارات ملی پروژه، تعریض و بهسازی جاده خمام به خشکبیجار آغاز خواهد شد.
 
وی افزود: با توجه به بروز بحران کم آبی در سال زراعی جاری کشاورزان خشکبیجاری ضمن مدیریت مصرف منابع موجود آب کشاورزی، از فرصت بارش نعمت الهی و رهاسازی آب سفید رود برای جبران عقب ماندگی در انجام نشاء شالیزارها نهایت استفاده را نمایند.