كدخبر: ۱۱۸۸۷
تاريخ انتشار: ۱۹ دي ۱۴۰۰ - ۱۳:۲۸
send ارسال به دوستان
print نسخه چاپي
بازدید استاندار گیلان و سرپرست فرمانداری رشت از تالار مرکزی رشت
استاندار گیلان و سرپرست فرمانداری رشت امروز‌ (‌یکشنبه‌) از تالار مرکزی رشت بازدید کردند.

به گزارش گروه خبری لاهیگ به نقل از پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان رشت‌؛ دکتر اسدالله عباسی استاندار گیلان و دکتر حمید رضا امام پناهی سرپرست فرمانداری رشت ظهر امروز (یکشنبه) با همراهی بازرس کل استان، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان و جمعی از مدیران استانی از تالار مرکزی رشت بازدید کردند.

دکتر اسدالله عباسی در جمع خبرنگاران؛ تکمیل و بهره‌برداری این تالار را از جمله دغدغه های اصحاب فرهنگ و هنر گیلان عنوان کرد که همواره مطرح می کنند.

وی ادامه داد: با دستورات مقتضی در این رابطه‌، خوشبختانه موانع اداری موجود از جمله مشکلات مربوط به عرصه و عیان مرتفع شد و موضوع تامین هزینه‌های جانبی این مرکز نیز در هیات دولت بررسی می شود.

 استاندار گیلان با تاکید بر لزوم توسعه اماکن فرهنگی گفت: امروز بیش از هر زمان نیازمند افزایش نشاط‌، نگرش مثبت و ترویج هنر در جامعه هستیم و بهره برداری از تالار مرکزی رشت حق مسلم مردم گیلان است.

 دکتر عباسی خاطرنشان کرد: همه دستگاه های متولی باید تلاش کنند تا هرچه زودتر شاهد بهره برداری تالار مرکزی رشت و درخشش آن همچون نگینی در استان باشیم و اهالی فرهنگ و هنر و هنردوستان از تمامی رده های سنی در این مرکز حضور بهم رسانند.

گفتنی است تالار مرکزی رشت با ۱۹ هزار متر مربع مساحت و ۱۵ هزار مترمربع زیربنا و ظرفیت یک‌هزار و ۴۰۱ نفر‌، یکی از زیر ساخت‌های مهم فرهنگی استان است که با هدف ارائه بستر مناسب برای انجام فعالیت‌های فرهنگی‌- هنری بنا شده است.