كدخبر: ۱۱۸۸۰
تاريخ انتشار: ۱۸ دي ۱۴۰۰ - ۱۲:۰۸
send ارسال به دوستان
print نسخه چاپي
ضرورت راه اندازی فوری تصفیه خانه شیرابه سراوان‌ / ‌سمپاشی و کاور کردن روزانه زباله سراوان به طور مستمر انجام شود
سرپرست فرمانداری رشت با تاکید بر راه اندازی فوری تصفیه خانه شیرابه سراوان‌، افزود: این تصفیه خانه بایستی با ظرفیت سه لیتر در ثانیه فورا راه اندازی و در اختیار شهرداری قرار گیرد.

به گزارش گروه خبری لاهیگ به نقل از پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان رشت؛‌ نشست بررسی مشکلات زباله سراوان با حضور  فرماندار رشت، مهندس کوچکی نژاد، سردار آقازاده و دکتر احمدی نمایندگان شهرستان های رشت و خمام، معاون دادستان مرکز استان و شهردار و رئیس شورای شهر و شهرستان رشت صبح امروز در سالن اجتماعات فرمانداری رشت برگزار شد.

دکتر امام پناهی در این جلسه با تاکید بر جدیت در ساماندهی سایت زباله سراوان و رفع دغدغه های مردم این منطقه، افزود: زباله سراوان و مشکلات زیست محیطی آن فقط مختص روستای سراوان نیست بلکه به کل استان آسیب می زند و بایستی از تمام ظرفیت های استان برای رفع این چالش اساسی استفاده شود.

وی افزود: جهت راه اندازی کارخانه زباله سوز سراوان نیازمند اعتبارات ملی هستیم و بایستی در سفر آینده ریاست محترم جمهور به استان گیلان این معضل مهم زیست محیطی مورد پیگیری و مطالبه قرار گیرد.

سرپرست فرمانداری رشت با تاکید بر راه اندازی فوری تصفیه خانه شیرابه سراوان‌، افزود: این تصفیه خانه بایستی با ظرفیت سه لیتر در ثانیه فورا راه اندازی و در اختیار شهرداری قرار گیرد.

وی با بیان اینکه ‌سمپاشی و کاور کردن روزانه زباله سراوان به طور مستمر انجام شود، گفت: مردم این منطقه که طی سال‌های اخیر متحمل رنج فراوان شده اند، بایستی بدانند که اقدامات لازم توسط مسئولین تا رفع کامل مشکلات بهداشتی و زیست محیطی در منطقه سراوان با جدیت پیگیری خواهد شد.

سرپرست فرمانداری رشت با اشاره بر اجرای طرح مدیریت پسماند در سطح شهرستان رشت، خاطر نشان کرد: بیش از 30 روستا در بخش کوچصفهان در حال اجرای این طرح هستند و در سایر بخش های شهرستان رشت شاهد آغاز اجرای این طرح هستیم.