كدخبر: ۱۱۸۷۹
تاريخ انتشار: ۱۶ دي ۱۴۰۰ - ۱۲:۱۴
send ارسال به دوستان
print نسخه چاپي
شرکت استاندار گیلان و سرپرست فرمانداری رشت در مراسم تشییع پیکر شهدای گمنام در رشت
استاندار گیلان و سرپرست فرمانداری رشت پیش از ظهر امروز (پنجشنبه) همزمان با سالروز شهادت ام ابیها حضرت صدیقه طاهره(س) در مراسم تشییع پیکر شهدای گمنام در رشت شرکت کردند.
به گزارش گروه خبری لاهیگ به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی فرمانداری شهرستان رشت، دکتر اسدالله عباسی و دکتر حمیدرضا امام پناهی پیش از ظهر امروز همزمان با سالروز شهادت ام ابیها حضرت صدیقه طاهره(س) در مراسم تشییع پیکر شهدای گمنام که با حضور باشکوه قشرهای مختلف مردم در میدان شهدای ذهاب رشت برگزار شد، شرکت کردند.
 
پیکر مطهر هشت شهید گمنام امروز پس از اقامه نماز توسط نماینده ولی فقیه در گیلان و امام جمعه رشت در میدان شهدای ذهاب (شهرداری) تا میدان فرهنگ رشت با حضور باشکوه مردم تشییع شد.
 
پیکر پنج شهید گمنام در موزه دفاع مقدس گیلان واقع در لشکر ۱۶ قدس گیلان جنب باغ رضوان، پیکر یک شهید در محوطه دانشگاه پیام نور رشت واقع در بلوار امام خمینی این شهر و پیکر دو شهید گمنام دیگر هم در پارک پاشوران سیاهکل به خاک سپرده می شوند.
 
میانگین سن این شهدا بین ۱۷ تا ۲۵ سال است و در عملیات‌های مختلف نظیر کربلای ۵، والفجر مقدماتی، رمضان، بدر و در حمله دشمن در منطقه زبیدات به شهادت رسیده اند.