كدخبر: ۱۱۸۷۱
تاريخ انتشار: ۱۱ دي ۱۴۰۰ - ۰۸:۴۵
send ارسال به دوستان
print نسخه چاپي
سرپرست فرمانداری رشت در جلسه شورای مسکن شهرستان رشت، خبر داد؛
ثبت ‌نام 23 هزار نفر از شهرستان رشت در طرح نهضت ملی مسکن
سرپرست فرمانداری رشت با بیان اینکه بر اساس آخرین آمار در شهرستان رشت 23000 نفر در طرح نهضت ملی مسکن ثبت نام کرده اند، افزود: با بررسی‌های دستگاههای ذیربط 11000 نفر از این تعداد واجد شرایط شناخته شده اند که روزانه برای 400 نفر از آنان جهت تشکیل پرونده ثبت نام پیامک ارسال میشود.

به گزارش گروه خبری لاهیگ به نقل از پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان رشت؛ دکتر حمیدرضا امام پناهی در جلسه شورای مسکن شهرستان که با حضور مدیر کل راه و شهرسازی استان گیلان در محل فرمانداری رشت برگزار شد، با بیان اینکه مسئله طرح نهضت ملی مسکن برای دولت سیزدهم از اولویت ویژه و بسیار بالایی برخوردار است، اظهار کرد:‌ ما تجربیات خوبی در ساخت مسکن مهر داریم که میتوانیم از آنها در طرح نهضت ملی مسکن نیز بهره ببریم.

وی با بیان اینکه جامعه هدف طرح مسکن ملی اقشار محروم و ضعیف جامعه هستند، گفت: مشارکت و تلاش در تحقق ساخت سالیانه یک میلیون واحد مسکن در سطح کشور، کاری بزرگ و جزو باقیات الصالحات است.

امام پناهی با تاکید بر اینکه بحث تملک اراضی مورد نیاز طرح در قانون جهش تولید مسکن به صراحت حل شده، اظهار داشت: این قانون کلیه دستگاههای دولتی و شرکت هایی را که صد در صد سهام آن متعلق به دولت است را مکلف به واگذاری اراضی تحت اختیار خود به راه و شهرسازی نموده است.

وی افزود: پس از شناسایی و معرفی اراضی، اداره ثبت اسناد موظف گردیده ظرف مدت یکماه نسبت به تفکیک و صدور سند به نام اداره راه و شهر سازی اقدام کند.

امام پناهی با بیان اینکه بر اساس آخرین آمار در شهرستان رشت 23000 نفر در این طرح ثبت نام کرده اند، گفت: با بررسی‌های دستگاههای ذیربط 11000 نفر از این تعداد واجد شرایط شناخته شده اند که روزانه برای 400 تن از آنان جهت مراجعه به سه پایگاه شناسایی شده برای تشکیل پرونده ثبت نام،‌ پیامک ارسال میشود.

سرپرست فرمانداری رشت با بیان اینکه در 4 سال نخست دولت، ساخت 37000 واحد مسکونی در شهرستان رشت هدف گذاری شده است، اظهار داشت: جهاد کشاورزی و منابع طبیعی در تعامل با سایر دستگاههای متولی نسبت به شناسایی اراضی مورد نیاز اقدام کنند.

وی در بخشی از سخنان خود با تشکر از حمایت‌های استاندار محترم، اظهار داشت: پیرو مکاتبات و پیگیری‌های صورت گرفته، در صورت شناسایی شهر رشت به عنوان کلانشهر و مشارکت بخش خصوصی امکان اینکه در قالب یک متمم سقف وام اعطایی در شهر رشت از 350 میلیون به 400 میلیون تومان و در شهرهای زیر 25000 نفر از 100 میلیون به 200میلیون تومان افزایش یابد، وجود خواهد داشت.

امام پناهی با بیان اینکه در بخش مسکن محرومین‌، بخشداران برای حل مشکلات ورود کنند، خاطر نشان کرد: وجود 6 شهر با جمعیت زیر 25000 نفر در شهرستان و بافت فرسوده در داخل شهر رشت دو ظرفیت مهمی هستند که باید در برنامه ریزی ها مد نظر قرار گیرد.

وی در پایان با اشاره به استقبال بالا از طرح ملی مسکن خواستار استفاده از طرفیت بخش خصوصی در قالب انبوه سازان شد.