كدخبر: ۱۱۸۶۷
تاريخ انتشار: ۰۵ دي ۱۴۰۰ - ۱۸:۴۳
send ارسال به دوستان
print نسخه چاپي
سرپرست فرمانداری رشت، تاکید کرد؛
ضرورت اصلاح و بهسازی شبکه توزیع برق/ استفاده از ظرفیت بخش خصوصی در زمینه تولید برق
سرپرست فرمانداری رشت با بیان اینکه فرسودگی شبکه توزیع یکی از معضلات تامین برق است، تاکید کرد: اصلاح و بهسازی ساختار شبکه توزیع برق شهرستان باید در اولویت قرار گیرد.
به گزارش گروه خبری لاهیگ به نقل از پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان رشت؛ حمیدرضا امام پناهی در نشست با مدیران اداره برق شهرستان رشت، با بیان این که با قطع جریان برق زندگی مردم دچار اختلال خواهد شد، افزود: ضرورت استفاده از ظرفیت بخش خصوصی و ارائه مشوق هایی در زمینه تولید برق مورد تاکید است.

سرپرست فرمانداری رشت ادامه داد: کارخانجات بزرگ و شهرک های صنعتی بایستی ملزم به تاسیس نیروگاه های کوچک برای تامین مصارف داخلی خود شوند.

وی با بیان اینکه فرسودگی شبکه توزیع یکی از معضلات تامین برق است، تاکید کرد: اصلاح و بهسازی ساختار شبکه توزیع برق شهرستان باید در اولویت قرار گیرد.

امام پناهی با بیان اینکه  47 درصد از برق مصرفی استان به شهرستان رشت تعلق دارد، خاطر نشان کرد: نیازمند تدویـن و اجرای الگوی مصرف بهینه انرژی در همه بخش ها و ترویـج فرهنـگ استفاده درست از انرژی بخصوص در وسایل انرژی بر خانگی هستیم تا با مدیریت خانگی خود به مدیریت کلان انرژی و بویژه برق کمک کنیم و استفاده بی محابای انرژی را به حداقل برسانیم.

سرپرست فرمانداری رشت با اشاره به فرسودگی شبکه توزیع برق بر اهمیت استفاده از کابلهای خود نگهدار تاکید کرد و گفت: صرفه جویی انرژی و کاهش تلفات فنی و غیرفنی، کاهش خاموشی ها و افزایش ایمنی از دیگر مزایای استفاده از کابل های خودنگهدار است.

وی با تاکید بر اینکه باید بین تمامی دستگاههای خدمات رسان تعامل و هم اندیشی وجود داشته باشد، گفت: سال کشاورزی پیش رو به لحاظ تامین آب مورد نیاز سال سختی خواهد بود و از هم اکنون باید مدیریت تامین آب کشاورزی و حل مشکلات این حوزه در اولویت کاری دستگاه های خدمات رسان قرار گیرد.