كدخبر: ۱۱۸۶۳
تاريخ انتشار: ۳۰ آذر ۱۴۰۰ - ۱۱:۴۸
send ارسال به دوستان
print نسخه چاپي
سرپرست دانشگاه گیلان معارفه شد
مراسم معارفه دکتر فرید نجفی سرپرست جدید دانشگاه گیلان امروز سه شنبه با حضور دکتر هاشم داداش پور معاون وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و رئیس سازمان امور دانشجویان در تالار حکمت این دانشگاه برگزار شد.

به گزارش گروه خبری لاهیگ به نقل از خبرگزاری ایرنا، در این مراسم ضمن معرفی دکتر فرید نجفی به عنوان سرپرست دانشگاه گیلان از زحمات هشت ساله دکتر احمد رضی رئیس پیشین این دانشگاه قدردانی به عمل آمد.

رییس دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان گیلان و مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه گیلان در این مراسم با اشاره به نقش مهم دانشگاه ها در انسان سازی گفت: گفتمان دانشگاه باید اخلاق اسلامی باشد. 

حجت الاسلام علی محمد عباسی اظهار داشت: ایجاد امید، مشاهده موفقیت های عظیم علمی، تولید علمی برای حل مشکلات، تربیت نیروی مومن، متعهد، واقعیت گرا و آرمان خواه از مسئولیت های رییس دانشگاه است. 

وی با بیان اینکه دانشگاه را نمی توان به تنهایی اداره کرد، افزود: دانشگاه محل استدلال، خرد، علم آموزی، تلاش و همت مضاعف است لذا تعامل، همکاری ، مشورت، تکریم دانشگاهیان، دوری از شتاب زدگی و خدمت صادقانه از الزامات مدیریت دانشگاه به شمار می رود.

رییس پیشین دانشگاه گیلان نیز در این مراسم در سخنانی اظهار داشت: قدردان نظام مقدس جمهوری اسلامی هستم که هشت سال در یکی از مسئولیت های با ارزش به بنده اعتماد کرد.

دکتر احمد رضی فضای آرام را ابتدایی ترین شرط برای کاوش در فعالیت های علمی عنوان و تصریح کرد: از اعضای هیات علمی، کارکنان، دانشجویان و دانش آموختگان در ایجاد این فضای آرام قدردانی می کنم.

وی با اشاره به دستاوردهای دانشگاه گیلان با همکاری همه دانشگاهیان این دانشگاه اظهار داشت: در راستای ایجاد فضای آرام و همکاری دانشگاهیان، دانشگاه گیلان توانست از سطح دوم به گروه اول رتبه بندی دانشگاه های کشور ارتقاء یافت.

رضی با اشاره به توسعه ارتباط دانشگاه گیلان با بیرون دانشگاه گفت: این دانشگاه سال گذشته به عنوان یکی از دانشگاه های برتر در حوزه بین المللی در حوزه های مختلف انتخاب شد.

وی از خیرین دانشگاه گیلان که وظیفه ای برای کمک به این دانشگاه نداشتند، به پاس اقدامات حمایتی شان قدردانی کرد.

سرپرست دانشگاه گیلان نیز در مراسم معارفه خود دانشگاه را محل حضور اندیشمندان و فرهیختگان با دیدگاه های مختلف عنوان و خاطرنشان کرد: اما هدف همه ما ارتقاء و پیشرفت دانشگاه است.

دکتر فرید نجفی با تشریح برنامه های خود اظهار داشت: این برنامه در راستای سند راهبردی دانشگاه گیلان تدوین شده در سال ۹۴ است و بر اساس اسناد بالادستی کشور در حوزه علم و فناوری ، رهنمودهای مقام معظم رهبری و برنامه های دکتر رئیسی رئیس جمهوری است.

وی با بیان اینکه این برنامه در ۶ سرفصل تدوین شده است، افزود: توسعه آموزش، پژوهش و فناوری، فرهنگ، همکارهای علمی و روابط بین الملل دانشگاه، امور دانشجویی و اداری و مالی را از سرفصل ها نام برد.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری هفته گذشته با صدور حکمی دکتر فرید نجفی را به عنوان سرپرست دانشگاه گیلان منصوب کرده بود.

نجفی (زاده گیلان _۱۳۴۶) عضو هیات علمی و استاد دانشکده مهندسی مکانیک دانشگاه گیلان است که پیش از این معاون اداری، مالی، مدیر پژوهش و ارتباط با صنعت، رییس دانشکده مهندسی مکانیک دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی نیز بوده است.

براساس آخرین آمار، هم اکنون حدود ۱۸ هزار دانشجو در رشته‌های مختلف مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری در دانشگاه گیلان مشغول به تحصیل هستند، این دانشگاه دارای بیش از ۵۶۰ عضو هیأت علمی است.

دانشگاه گیلان به عنوان دانشگاهی جامع و بزرگترین دانشگاه شمال کشور، دارای یک پردیس دانشگاهی و ۱۰ دانشکده شامل ادبیات و علوم انسانی، علوم پایه، علوم کشاورزی، فنی، تربیت بدنی و علوم ورزشی، منابع طبیعی، هنر و معماری، علوم ریاضی، مکانیک و دانشکده فنی و مهندسی شرق گیلان است.

 قرار گرفتن در جمع دانشگاه های برتر سه نظام بین المللی و رتبه بندی جهانی تایمز ،لیدن، شانگهای و دسته دانشگاه های یک درصد برتر دنیا و ۱۰ دانشگاه برتر جامع کشور جزئی از توانمندی های دانشگاه گیلان است.

نام:
ايميل:
* نظر:
طراحی و تولید: "ایران سامانه"