كدخبر: ۱۱۸۰۸
تاريخ انتشار: ۳۰ آبان ۱۴۰۰ - ۱۲:۵۵
send ارسال به دوستان
print نسخه چاپي
فرماندار رشت در حاشیه بازدید از دو شرکت تولیدی، تاکید کرد؛
رونق تولید تنها راه بی‌اثرکردن تحریم ها
فرماندار رشت با اشاره به اینکه راهبرد اصلی نظام در سال جاری تحقق شعار سال مبنی بر رفع موانع تولید و پشتیبانی می باشد، اظهار کرد:بی‌اثرکردن تحریم‌ها راهکاری جز حمایت هدفمند از تولید ندارد.

به گزارش گروه خبری لاهیگ به نقل از پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری رشت، مهندس علی فتح اللهی فرماندار رشت از شرکت صنایع غذایی فروغ سبز خزر (تولید لبنیات برمایه) ‌با ظرفیت تولید 3000 تن در سال و اشتغال 55 نفر و همچنین شرکت تولیدی مبلمان و سرویس خواب گل بند با 50 نفر اشتغال مستقیم و 200 نفر اشتغال غیر مستقیم واقع در شهرک صنعتی سفید رود بازدید و مشکلات این واحدها را از نزدیک بررسی کرد.

وی در این بازدید با تاکید بر اینکه راهبرد اصلی نظام در سال جاری تحقق شعار مقام معظم رهبری مبنی بر رفع موانع تولید و پشتیبانی می باشد، افزود: بی‌اثرکردن تحریم‌ها راهکاری جز حمایت هدفمند و عملی از تولید و تولید کنندگان ندارد.

فرماندار رشت ادامه داد: بدون شک فعالیت هر مجموعه کمک‌شایانی به اشتغالزایی می کند و بخش خصوصی می تواند سکوی پرش بلندی به سمت توسعه و رونق اقتصادی شهر و استان باشد. اگر بخش خصوصی تقویت شود، همه از این پیشرفت سود می برند و آرامش در شهر حکم فرما خواهد شد.

مهندس فتح اللهی با تاکید بر اینکه توسعه در هر کشوری با وجود نیروی جوان و خلاق اتفاق می‌افتد، گفت: یقینا جوانان برای شروع و راه اندازی یک کسب و کار از پتانسیل و قدرت ریسک پذیری بیشتری نسبت به افراد میانسال برخوردار هستند.

فرماندار رشت خاطر نشان کرد: راه‌اندازی واحدهای تولیدی و حمایت از آن در شرایطی که کشور با فشار تحریم‌های یک‌جانبه آمریکا و متحدانش و نیز با بحران کرونا نیز دست و پنجه نرم می‌کند، می‌تواند به عنوان یکی از راه های برون‌رفت از فشارهای اقتصادی در کشور باشد.