كدخبر: ۱۱۷۴۹
تاريخ انتشار: ۱۲ مهر ۱۴۰۰ - ۱۴:۰۸
send ارسال به دوستان
print نسخه چاپي
رئیس ستاد کرونای شهرستان رشت خبرداد؛
حدود 20 هزار دانش‌آموز رشتی دز اول واکسن را دریافت کرده‌اند
فرماندار شهرستان رشت گفت: مجموع دانش‌آ‌‌موزان بالای ۱۲ سال شهرستان رشت، تعداد 65513 نفر است که از این تعداد تا به امروز 19564 نفر دز یک و تعداد ۳۳۵ نفر دز دوم واکسن خود را دریافت کرده‌اند.

به گزارش گروه خبری لاهیگ به نقل از پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری رشت، علی فتح‌اللهی امروز در ستاد کرونا شهرستان رشت که در فرمانداری برگزار شد، اظهار کرد: تامین و تزریق واکسن و همچنین افزایش مراکز واکسیناسیون شرایطی را فراهم کرده که آن نارضایتی‌ها و ازدحام‌های اولیه را دیگر شاهد نیستیم.

رئیس ستاد کرونای شهرستان رشت افزود: تزریق 10‌ها میلیون دز واکسن در طی چندماه کار بسیار بزرگی است که اگه همدلی و همکاری همه دستگاه‌ها نبود، چنین ثبات و آرامش در تزریق واکسن را شاهد نبودیم و همه دستگاه‌ها از بسیج، سپاه و ... در کنار بهداشت و درمان با هدف ارتقای سلامت جامعه در میدان حضور یافتند؛ این امر نشان می‌دهد هر زمان که هدف‌ها و همدلی‌ها یکی شد، کاستی‌ها هم برطرف شدند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر از یک وضعیت مناسب و با ثباتی برخوردار هستیم که جای تشکر و قدردانی دارد، گفت: قطعا با توجه به افزایش میزان تزریق روزانه دز اول، باید بعد از سپری شدن مدت علمی به همان میزان واکسن برای دز دوم پیش‌بینی کنیم تا در اولین زمان تزریق دز دوم هم انجام گیرد.

فرماندار شهرستان رشت تصریح کرد: دولت سیزدهم برای رعایت پروتکل‌های بهداشتی مدیریت هوشمند را در اولویت قرار داده است و حتی ارائه خدمات هم براساس دستورالعمل‌های خاصی انجام می‌گیرد که متعاقبا اطلاع رسانی می‌شود.

فتح‌اللهی با بیان اینکه طبق طرح ضربتی برنامه ریزی شده، امروز در ۳۵ پایگاه به صورت اختصاصی شاهد تزریق بیش از 10 هزار دز واکسن دانش‌آموزان ۱۵ تا ۱۸ سال هستیم، تصریح کرد: مجموع دانش‌آ‌‌موزان بالای ۱۲ سال شهرستان رشت، تعداد 65513 نفر است که از این تعداد تا به امروز 19564 نفر دز یک و تعداد ۳۳۵ نفر دز دوم واکسن خود را دریافت کرده‌اند که با توجه به آمار بالا در این رابطه ۳۰ درصد تزریق دز اول و نیم درصد تزریق دز دوم را داشته‌ایم.

وی ادامه داد: همچنین امروز ۶۷ پایگاه‌ مختلف واکسیناسیون در شهرستان(عمومی، دانش آموزان، اصناف، ادارات، بیماران خاص ...) مشغول انجام واکسیناسیون می‌باشند؛ رعایت پروتکل‌های بهداشتی در سطح شهرستان رشت به حدود ۶۸ درصد رسیده که بالا رفتن آمار روند رعایت پروتکل‌ها یقینا به کاهش شیوع این بیماری کمک خواهد کرد.

فتح‌اللهی با بیان اینکه تعداد بستری‌ها در شهرستان از اول شروع کرونا تا امروز به 32 هزار و 266 نفر می‌باشد، خاطرنشان کرد: در آمار بستری‌ها از تعداد ۲۴۶ بستری هفته گذشته به تعداد ۲۲۰ بستری در امروز رسیده‌ایم که شاهد کاهش ۱۱ درصدی بستری‌های کرونایی در سطح شهرستان هستیم.

رئیس ستاد کرونای شهرستان رشت گفت: برای تزریق واکسن برکت اولویت با افرادی است که از موعد تزریق دز دوم آنها مدت‌ها گذشته است.

وی در خصوص واکسیناسیون نانوایان و کارگران افزود: تزریق واکسن نانوایان در حال انجام است و هماهنگی لازم برای تزریق کارگران انجام شود تا در مرکز اختصاصی تزریق واکسن آنها انجام گیرد.

فتح‌اللهی با اشاره به اینکه در آمار مربوط به واکسیناسیون با در نظر گرفتن جمعیت بالای ۱۲ سال به بالا، شاهد تزریق ۷۰ درصدی دز یک و 25.7 درصدی دز دوم در سطح شهرستان هستیم، تصریح کرد: تاکنون مجموعا 698 هزار و 939 نفر دز واکسن در شهرستان تزریق شده که تعداد تزریقی دز اول 535 هزار و 371 و تعداد تزریقی دز دوم 163 هزار و 939 عدد در سطح شهرستان می‌باشد.

وی اضافه کرد: از ابتدا طرح تا امروز شاهد حضور دغدغه مندانه سپاه و بسیج در کنار مرکز بهداشت شهرستان هستیم و تا امروز شاهد راه اندازی ۴۱ پایگاه واکسیناسیون مشترک با همت این عزیزان بوده ایم.

فرماندار شهرستان رشت با بیان اینکه در هفته گذشته تعداد ۲۳۹۲ واحد صنفی بازدید به عمل آمده،گفت: از این تعداد  ۱۶۵ اخطار و تعداد ۹ واحد صنفی به دلیل عدم رعایت پروتکل‌ها پلمب شده‌اند.