كدخبر: ۱۱۷۴۴
تاريخ انتشار: ۰۷ مهر ۱۴۰۰ - ۱۸:۱۵
send ارسال به دوستان
print نسخه چاپي
فرماندار رشت در جلسه کمیته برنامه ریزی شهرستان، خبر داد؛
توزیع 234 میلیارد تومان اعتبار در شهرستان رشت/ باید پیگیر پروژه‌های در حال اجرا باشیم
فرماندار رشت تاکید کرد: در حال حاضر اعتبارات شهرستان توزیع شده و از این پس فقط باید پیگیر پروژه‌های در حال اجرا باشیم، لذا از همه مسئولین شهرستانی می‌خواهم که پیگیری کارها را در اولویت امور قرار دهند تا پروژه‌ای متوقف نشود.

به گزارش گروه خبری لاهیگ به نقل از پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری رشت، علی فتح‌اللهی امروز در کمیته برنامه ریزی شهرستان رشت، اظهار کرد: متاسفانه عدم ثبات قیمت در بازار مشکلاتی را برای اجرای پروژه‌ها در پی داشته و باعث ایجاد مشکلاتی برای دستگاه‌های اجرایی شده است.

فرماندار شهرستان رشت در خصوص تخصیص اعتبارات افزود: هر پروژه‌ای که سرعت بیشتری داشته باشد مطمئنا سریع‌تر می‌تواند اعتبارات را از اداره کل مربوطه جذب کند. همچنین در اجرای پروژه‌ها باید محدودیت‌های آب و هوایی را هم در نظر گرفت لذا باید از زمان به نحو شایسته و احسنت بهره برد.

وی با بیان اینکه امسال کل اعتبارات شهرستان رشت 234 میلیارد تومان در دو قالب استانی و متوازن بوده است، گفت: از این مبلغ حدود 64 میلیارد تومان در قالب اعتبارات استانی و 170 میلیارد تومان هم اعتبارات متوازن بوده است.

فتح‌اللهی بیان کرد: در تهیه طرح‌های هادی روستایی باید روستاهایی که از منطقه آزاد منفک شده‌اند امسال در نظر بگیریم لذا باید اولین گام در راستای تهیه طرح هادی باشد. همچنین تلاش کردیم از تجربیات امسال به ویژه در بحث خشکسالی استفاده کنیم تا در سال آتی با مشکل کمتر مواجه باشیم.

فرماندار شهرستان رشت با تاکید براینکه باید از همین ظرفیت اعتبارات محدود بهینه استفاده کنیم، خاطرنشان کرد: در اولویت‌ها و تعیین پروژه‌ها مثلا در حوزه راه، پروژ‌ه‌هایی را انتخاب کنیم که ضمن دربرگرفتن آسفالت راه‌های روستایی، شامل شریان‌های اصلی هم شود و از گره ترافیکی کم کند.

وی اضافه کرد: در حال حاضر اعتبارات شهرستان توزیع شده و از این پس فقط باید پیگیر پروژه‌های در حال اجرا باشیم، لذا از همه مسئولین شهرستانی می‌خواهم که پیگیری کارها را در اولویت امور قرار دهند تا پروژه‌ای متوقف نشود؛ از این پس به صورت سرزده یا با اطلاع قبلی اقدام به بازدید از پروژه‌ها می‌کنیم.

فتح‌اللهی اضافه کرد: باید روند توسعه و اجرای پروژه‌ها با سرعت دنبال شود تا عقب ماندگی‌‌های احتمالی جبران گردد.