كدخبر: ۱۱۷۳۵
تاريخ انتشار: ۲۸ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۳:۴۶
send ارسال به دوستان
print نسخه چاپي
دیدار با شاعر گیلکی سرای لاهیجانی به مناسبت روز شعر و ادب فارسی
به مناسبت فرا رسیدن ۲۷ شهریور روز شعر و ادب پارسی با حسین وثوقی رودبنه شاعر گیلکی سرای لاهیجانی در منزل وی دیدار شد.
به گزارش گروه خبری لاهیگ به نقل از روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی لاهیجان ؛ ظهر شنبه ۲۷ شهریور سید علی ذاکر نقیبی بخشدار رودبنه و نگار نادری رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی لاهیجان به همراه پیام یوسفی مسئول کتابخانه امام علی(ع) رودبنه با حسین وثوقی رودبنه شاعر نام آشنای گیلکی سرای لاهیجانی دیدار کردند.

در این دیدار وثوقی مجموعه دوبیتی های گیلکی خود را که با نام "چوپاره" توسط انتشارات الهام و اندیشه در سال ۹۷ به چاپ رسیده با امضای خود به مهمانان اهدا کرد. این کتاب شامل دوبیتی ها و همچنین غزلیاتی است که غالباً عاشقانه اند و یا زمزمه هایی از مردم گیل، شادیها ،رنج‌ها و دردهایشان را در بر دارد .

حسین وثوقی رودبنه ای متولد ١٣٢٧ و لیسانس فقه و مبانی اسلامی از دانشگاه فردوسی است او در سال ١٣٥٢ به استخدام اموزش و پرورش لاهیجان در آمد.

وثوقی از شاعران پیشکسوت و پیشرو گیلکی سرای شرق گیلان است که اشعار فراوانی به گیلکی دارد که بیشتر به سبک کلاسیک می باشد و در قالب غزل ، مسمط ، دوبیتی و رباعی و ...سروده شده است.

اشعار وثوقی بیشتر دارای مضامین اجتماعی است و دراشعار گیلکی همواره سعی کرده واژه هایی را که به فراموشی سپرده شده را بکارگیرد. از وی در سال ١٣٨٣ کتاب شعری با نام « در حریم سپید شب» توسط انتشارات حق شناس به چاپ رسیده است که تمامی اشعار این کتاب شعرهایی نوی است که در قالب کلاسیک و هم به سبک نیمایی و بفارسی سروده شده است.
نام:
ايميل:
* نظر:
طراحی و تولید: "ایران سامانه"