كدخبر: ۱۱۷۲۸
تاريخ انتشار: ۲۶ شهريور ۱۴۰۰ - ۲۲:۴۴
send ارسال به دوستان
print نسخه چاپي
ایمن سازی ۵۰ درصد معلمان گیلانی علیه کرونا
مدیرکل آموزش و پرورش گیلان گفت: ۵۰ درصد معلمان این استان دز دوم واکسن کرونا را تزریق کرده اند.

به گزارش گروه خبری لاهیگ به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان ، محمد رحمتی، مدیرکل آموزش و پرورش گیلان گفت: برای زمینه سازی هر چه بهتر شروع سال تحصیلی، واکسیناسیون فرهنگیان در دستور کار قرار گرفت که بیش از ۸۰ درصد فرهنگیان گیلانی دز اول واکسن کرونا را دریافت و تا امروز هم ۵۰ درصد معلمان استان دز دوم را تزریق کرده اند.

او با اشاره به تمهیدات اندیشیده شده در شیوه‌های آموزش مجازی در سال گذشته افزود: معلمان با تلاش‌ها و مجاهدت‌های فراوان اجازه ندادند که فرآیند آموزش تعطیل شود و در این راه حتی برخی از معلمان بر روی تخت‌های بیمارستان، مشق ایثار کردند.

مدیرکل آموزش و پرورش گیلان با تأکید بر آمادگی استان در استفاده از شیوه‌های گوناگون آموزشی اظهار داشت: سال تحصیلی ۱۴۰۱ _ ۱۴۰۰ به صورت مجازی در مدارس پر جمعیت آغاز خواهد شد و در مدارس روستایی _ عشایری و کم جمعیت با رعایت دقیق ضوابط بهداشتی، آموزش به صورت حضوری خواهد بود.

رحمتی با تأکید مجدد بر اولویت حفظ سلامت دانش آموزان در مدارس ادامه داد: با تأکیدات رئیس جمهور، پس از واکسیناسیون فرهنگیان در مراحل بعدی همه مرتبطین نظام آموزشی از جمله خانواده‌ها و رانندگان سرویس مدارس واکسینه می‌شوند.

او با اشاره به اولویت آموزش حضوری بر سایر روش‌ها گفت: برای نیل به این هدف حضور سرزده در مدارس از سوی مدیران کشوری و استانی آموزش و پرورش در دستور کار قرار گرفته است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان با اشاره به شیوه‌های آموزش دانش آموزان در سال تحصیلی جدید تصریح کرد: امسال هم فرآیند نظام آموزشی به صورت حضوری، استفاده از پیام رسان آموزشی شاد و مدرسه تلویزیونی ایران دنبال خواهد شد.

نام:
ايميل:
* نظر:
طراحی و تولید: "ایران سامانه"