كدخبر: ۱۱۷۲۳
تاريخ انتشار: ۲۶ شهريور ۱۴۰۰ - ۰۰:۰۳
send ارسال به دوستان
print نسخه چاپي
تاکید بر شتاب گیری طرح‌های عمرانی آستانه اشرفیه
استاندار گیلان در بازدید از طرح‌های عمرانی آستانه اشرفیه خواستار تسریع در روند اجرای طرح‌های عمرانی این شهرستان شد.

به گزارش گروه خبری لاهیگ به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان ، ارسلان زارع، استاندار گیلان در بازدید از آستانه اشرفیه از اسکله و مجموعه تاریخی شیلات بندر کیاشهر، جاده آستانه به کیاشهر، مرکزتجمیعی واکسیناسیون، پل در حال احداث کابلی و مخزن ۱۰ هزار مترمکعبی آستانه اشرفیه بازدید کرد.

او در پایان این بازدید در نشستی که در فرمانداری آستانه اشرفیه برگزارشد، به بررسی مهمترین طرح‌های عمرانی این شهرستان پرداخت.

استاندار گفت: با هماهنگی وزارت خانه‌های جهاد کشاورزی و میراث فرهنگی اسکله کیاشهر از صیادی به دو بخش صیادی و گردشگری تبدیل می‌شود تا با مشارکت بخش خصوصی فعال شود.

ارسلان زارع افزود: مجموعه تاریخی شیلات کیاشهر با قدمت بیش از ۱۵۰ سال به موزه خاویاری کشور تبدیل می‌شود تا علاوه بر حفظ و نگهداری از این مجموعه، باعث رونق گردشگری منطقه شود.

او گفت: جاده آستانه به کیاشهر باید هرچه زودتر با مشارکت ادارات کل راه و شهرسازی و راهداری با کاهش سرعت در این مسیر و رعایت ملاحظات رفت و آمد روستاییان به اتمام برسد.

استاندار همچنین در مورد پل کابلی آستانه اشرفیه افزود: با توجه به تامین اعتبارات لازم باید هرچه زودتر عملیات اجرایی این پل انجام شود تا در دهه فجر امسال به بهره برداری برسد.

ابراهیم نجفی، نماینده آستانه اشرفیه در مجلس شورای اسلامی گفت: فعال شدن اسکله بندر کیاشهر در زمینه‌های صیادی و گردشگری، اصلاح و تکمیل جاده آستانه به کیاشهر، تکمیل پل کابلی، ساماندهی آب بندان‌ها بهره برداری از مخزن ۱۰ هزار مترمکعبی آب آشامیدنی از مهم‌ترین طرح‌های در حال اجرا و ضروری برای این شهرستان است.

او افزود: سرعت واکسیناسیون در آستانه اشرفیه مطلوب نیست و دانشگاه علوم پزشکی گیلان باید با اهتمام ویژه روند واکسیناسیون در این شهرستان را تسریع کند.

حمید رضایی، فرماندار آستانه اشرفیه گفت: آستانه اشرفیه و بندر کیاشهر علاوه بر توانمندی‌های گسترده در گردشگری مذهبی، طبیعی و فرهنگی در زمینه کشاورزی هم دارای جایگاه ویژه‌ای است.

او افزود: ۳۲ هزار و ۵۰۰ هکتار شالیزار، ۲ هزار و ۵۰۰ هکتار مزارع بادام زمینی، و محصولات جالیزی و گلخانه‌ای و هزار و ۸۰۰ هکتار آب بندان از مهم‌ترین ظرفیت‌های این شهرستان در بخش کشاورزی است.

احمد طیبی، امام جمعه آستانه اشرفیه تصریح کرد: توجه به ظرفیت‌های مذهبی و فرهنگی آستانه اشرفیه به ویژه توسعه حرم سید جلال الدین اشرف از مهم‌ترین نیاز‌های این شهرستان است.

نام:
ايميل:
* نظر:
طراحی و تولید: "ایران سامانه"