كدخبر: ۱۱۷۱۱
تاريخ انتشار: ۱۳ شهريور ۱۴۰۰ - ۰۹:۱۶
send ارسال به دوستان
print نسخه چاپي
بررسی ظرفیت‌های فرهنگی و هنری لاهیجان در نشست با نماینده شهرستان
نماینده مردم شهرستان لاهیجان در مجلس شورای اسلامی با اصحاب فرهنگ و هنر این شهرستان دیدار و گفتگو کرد.
به گزارش گروه خبری لاهیگ به نقل از روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی لاهیجان ؛ عصر چهارشنبه 10 شهریور 1400 رسول فرخی نماینده مردم شهرستان در مجلس شورای اسلامی پیرامون توسعه فضای فرهنگی و برنامه ریزی برای سه رویداد هنری و فرهنگی کشوری ( جشنواره تئاتر خیابانی شهروند ، جایزه ادبی نجدی در حوزه داستان ، نشان موید در حوزه شعر )با اصحاب فرهنگ و هنر نشست صمیمانه ای داشت . در این جلسه که با حضور محمد علی صادق حسنی رییس انجمن هنرهای نمایشی استان، شهلا شهابیان رییس انجمن داستان، شیوا پورنداف حقی مدیر مسئول موسسه ادبی شیوا سخن پارسی و اعضای انجمن مفاخر لاهیجان برگزار شد نگار نادری رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی لاهیجان ضمن تشکر از حمایت دکتر فرخی ازحوزه فرهنگ و پیگیری‌های وی برای ابلاغ ۱۱ میلیارد تومان جهت تکمیل مجتمع فرهنگی و هنری گفت: در کنار توسعه سیاسی ، اجتماعی و اقتصادی می بایست به توسعه فرهنگی هم توجه شود . درتوسعه فرهنگی یک بخش ، ازدیاد فضای های فرهنگی در شهرستان است که هر چقدر توسط دولت یا بخش خصوصی افزایش یابد مولفه توسعه فرهنگی را افزایش می‌دهد. دوم فعالیت ها و رویدادهای فرهنگی و هنری است .لاهیجان بستر مناسبی برای فعالیت می‌باشد. تاکنون جشنواره تئاتر خیابانی شهروند ۱۰ دوره برگزار شد و حیف است که تنها رویداد ملی تئاتر استان متوقف شود حتی در زمان شیوع کرونا میتوان جشنواره را با شیوه جدید و رعایت پروتکل ادامه داد .

نادری درادامه در خصوص جایزه ادبی نجدی گفت: این ویژه برنامه در حوزه داستان در سه دوره برگزار گردید و آثار برگزیده به صورت کتاب چاپ شد اما دور چهارم آن وضعیت مبهمی دارد .

وی "عنوان نشان م. موید" در حوزه شعر را از طرحهای دیگری برشمرد که در لاهیجان قابلیت اجرایی به صورت کشوری دارد و افزود : استاد م. موید ساکن لاهیجان و از مفاخر کشوری می باشد و می بایست از پتانسیل چنین هنرمندانی استفاده گردد .

در ادامه رسول فرخی میکائیل نماینده مردم شهرستان لاهیجان در مجلس شورای اسلامی ضمن تشکر از حضار و بیان مطالبات گفت: کسانی در تاریخ می‌درخشند که برای آینده مسیری را تعیین کنند و بین زندگی روزمره جاری و اتفاقات در حوزه اندیشه‌ تفاوت قائل شوند چرا که یک شهر با وجود چنین افرادی با اندیشه‌های ناب و همت بلندشان مطرح خواهد ‌شد . لاهیجان با توجه به قدمت فرهنگی و مذهبی همچون نگینی در استان است.

وی در ادامه اندیشه برتر را عامل زندگی بهتر برشمرد و افزود: سادگی و روان سازی در زندگی در ارتباط مهربانامه نسبت به همدگیر است و از آنجاییکه اندیشه های ناب محدودند و با توجه به اینکه روند پیشرفت جامعه به سوی فن آوری و خارج شدن از درون و نگاه به بیرون است باید به جد در این حوزه کوشا باشیم .

این نماینده مجلس در ادامه بابت تاخیر در تکمیل پروژه مجتمع فرهنگی هنری لاهیجان در طی این سال‌ها ابراز تاسف کرد و مطالبات مطرح شده در این نشست را برحق دانسته و قول مساعد داد که موضوعات مطرح شده در این جلسه را پیگیری خواهد کرد و در نشستهای بعدی نتایج اعلام خواهد شد.

فرخی همچنین ابراز امیدواری کرد که لاهیجان بتواند به جایگاه واقعی خود در حوزه فرهنگ و هنر برسد.

در این نشست هنرمندان در خصوص برنامه های فرهنگی و هنری توضیحات لازم را بیان کردند.
نام:
ايميل:
* نظر:
طراحی و تولید: "ایران سامانه"