كدخبر: ۱۱۷۰۴
تاريخ انتشار: ۱۰ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۲:۳۸
send ارسال به دوستان
print نسخه چاپي
به مناسبت سالروز شهادت شهید قلیپور، صورت پذیرفت؛
دیدار فرماندار رشت با خانواده شهید قلیپور
فرماندار رشت به مناسبت سالروز شهادت شهید قلی پور با خانواده این شهید والامقام دیدار کرد.
به گزارش گروه خبری لاهیگ به نقل از پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان رشت؛ مهندس علی فتح اللهی فرماندار رشت به اتفاق، مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران و فرمانده سپاه ناحیه مرکزی رشت در منزل سردار شهید قلیپور با خانواده این شهید بزرگوار دیدار کردند.

در پایان این دیدار، با اهدای هدایایی از خانواده این سردار شهید سرافراز اسلام تجلیل شد.

سردار شهید حاج محمود قلی‌پور در سال 1332 در خانوده‌ای مذهبی دیده به جهان گشود و رئیس ستاد لشکر 16 قدس گیلان بود و بیش از یک دهه با منافقان در جنگل‌های شمال و غرب جنگید تا در دوران دفاع مقدس مدال پرافتخار شهادت را کسب کرد.

وی در دوران اوج شرارت‌های منافقان کوردل و دیگر گروهک‌های منحرف شرق و غرب با توجه به تخصص نظامی که داشت به اتفاق سایر همرزمانش مبارزه‌ای بی‌امان را با دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی آغاز کرد.

با آغاز جنگ تحمیلی به‌سوی جبهه‌های نبرد با دشمنان اسلام شتافت؛ او در سرپل ذهاب، مسئولیت حفاظت از پادگان ابوذر را برعهده داشت و با همت والایش جلوی سقوط حتمی پادگان را گرفت.

سردار شهید قلی‌پور در جنوب کشور نیز حماسه‌آفرینی کرده و از روحیه فوق‌العاده‌ای برخودار بود که موجب ترغیب و تشویق همرزمانش در این نبرد الهی می‌شد و سرانجام دهم شهریور ماه 1365 به همراه جمعی از همرزمانش در عملیات کربلای 2 در منطقه حاج عمران جاودانه شد.