كدخبر: ۱۱۶۱۲
تاريخ انتشار: ۰۵ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۳:۴۶
send ارسال به دوستان
print نسخه چاپي
بررسی طرح ایجاد «پارلمان محلی» در اولویت کمیسیون شوراهای مجلس قرار گرفت
نائب رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس گفت: بررسی طرح «شکل‌گیری پارلمان محلی» در اولویت کاری این کمیسیون قرار گرفت.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی لاهیگ به نقل از خبرگزاری تسنیم از رشت، حجت‌الاسلام محمد صفری صبح امروز در جمع خبرنگاران در تشریح نشست کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس اظهار داشت: در این نشست اولویت‌های کاری و راهبردهای کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس تبیین شد.

نایب رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس گفت:  دعوت این کمیسیون از آقای قالیباف به این سبب بود که برای تعیین اولویت‌های کاری 3 سال آینده کمیسیون، هماهنگی‌های لازم با هیئت رئیسه مجلس انجام ‌شود. 

رئیس مجمع نمایندگان استان گیلان در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس یک کمیسیون بین بخشی بین کمیسیون‌های دیگر به حساب می‌آید و با اکثر آن‌ها ارتباطی تنگاتنگی دارد.

وی با بیان اینکه شرح وظایف بسیار گسترده‌ای برای این کمیسیون مشخص شده است افزود: بنا بر این شد که اولویت‌بندی‌های 3 سال آینده  کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس را مشخص کرده و بر همان اساس سیاست‌گذاری‌های لازم را انجام دهیم.

صفری با اشاره به اینکه دو موضوع بسیار مهم در کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس با ریاست مجلس مطرح شد و مورد توجه قرار گرفت عنوان داشت: نمایندگان عضو این کمیسیون نیز در مورد این دو موضوع مهم با آقای قالیباف به اشتراک رسیدند.

وی گفت: طرح مدیریت جامع شهری و روستایی تحت عنوان پارلمان محلی و اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری، مجلس و شوراهای شهر روستا دو موضوع مهمی بود که اعضای کمیسیون امور داخلی و شوراها در مورد آن‌ها با ریاست مجلس به تفاهم رسیده و اولویت‌ها را مشخص کردند.

نماینده مردم رودسر و املش در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس قصد دارد پس از شناخت و بررسی اولویت‌های کاری این کمیسیون برای تدوین راهبردهای لازم در حوزه‌های مشخص شده اقدام کند.


نام:
ايميل:
* نظر:
طراحی و تولید: "ایران سامانه"