كدخبر: ۱۱۶۰۷
تاريخ انتشار: ۰۵ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۹:۴۹
send ارسال به دوستان
print نسخه چاپي
آماده سازی شالیکوبی های گیلان برای تولید برنج تازه
رییس سازمان جهاد کشاورزی گیلان گفت: بیش از هزار کارخانه شالیکوبی گیلان برای تبدیل شلتوک به برنج سفید در فصل برداشت پیش رو آماده شده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی لاهیگ به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان ، قاسم جوادزاده مقتدر، مدیر صنایع تبدیلی و غذایی سازمان جهاد کشاورزی گیلان گفت: هزار و ۴۲۵ کارخانه شالیکوبی گیلان برای تبدیل شلتوک به برنج سفید در فصل برداشت پیش رو آماده فعالیت می‌باشند.

او افزود: از این تعداد ۵۵۰ کارخانه شالیکوبی نوسازی، بازسازی و اصلاح ساختار شده اند که ظرفیت تبدیل و استحصال برنج در آن‌ها ۶۰۰ تا ۶۵۰ هزار تن برنج سفید است.

مدیر صنایع تبدیلی و غذایی سازمان جهاد کشاورزی گیلان با بیان اینکه با تجهیز و نوسازی و اصلاح ساختار این شالیکوبی‌ها امسال از ضایعات کیفی ۴۰ هزار تن برنج ناشی از تبدیل شلتوک جلوگیری می‌شود گفت: با این کار حدود ۶۰۰ میلیارد تومان به بخش کشاورزی و سفره کشاورز بر می‌گردد.

قاسم جوادزاده مقتدر با اشاره به اینکه ۱۰۰ برند رسمی ثبت شده برنج داریم تصریح کرد: حدود ۷۵ کارخانه با ظرفیت تبدیل بالای ۷۰ هزار تن مجهز به سامانه بسته بندی برنج هستند.

او ابراز امیدواری کرد که با ارائه طرح تسهیلات خط ویژه اصلاح ساختار کارخانجات که مراحل انتهایی خود را می‌گذراند بتوان با اعطای تسهیلات کم بهره طرح اصلاح ساختار شالیکوبان را با سرعت و شتاب بیشتری اجرایی کرد.


نام:
ايميل:
* نظر:
طراحی و تولید: "ایران سامانه"