كدخبر: ۱۱۶۰۲
تاريخ انتشار: ۰۵ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۸:۲۸
send ارسال به دوستان
print نسخه چاپي
بازدید رئیس سازمان صنعت ،معدن و تجارت گیلان از کشتارگاه مرغ در صومعه سرا
رییس سازمان صمت گیلان در صومعه سرا گفت: گیلان علاوه بر تامین بازار مرغ استان، بخشی از بازار مرغ استان‌های دیگر را هم تامین می‌کند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی لاهیگ به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان ، فرهاد دلق پوش، رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت گیلان در بازدید از کشتارگاه مرغ در صومعه سرا گفت: گیلان یکی از قطب‌های تولید مرغ در کشور است که علاوه بر تامین بازار مرغ استان، بخشی از بازار مرغ استان‌های دیگر را هم تامین می‌کند.

او افزود: وزارت صمت با شرکت پست جمهوری اسلامی ایران تفاهم نامه‌ای منعقد کرده که بر اساس آن مرغ از مبدا تا مقصد از مرحله کشتار تا توزیع، حمل و عرضه کد رهگیری خواهد داشت و این کد رهگیری کامیون‌های مهم را هم شامل می‌شود.

رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت گیلان گفت: برای این کار اپلیکیشنی تهیه شده که هر کدام از حلقه‌های زنجیره این مراحل، از کشتار تا عرضه مرغ اگر تخلفی انجام دهند با آن‌ها برخورد تنبیهی و تعزیری خواهد شد و پرونده آن‌ها به دست دادستان خواهدرسید.

فرهاد دلق پوش افزود: بخش تامین و تولید مرغ مربوط به سازمان جهاد کشاورزی است و این سازمان اعلام کرده در جوجه ریزی و تولید مرغ هیچ مشکلی ندارد و مردم باید مطمئن باشند که این مرحله کار خوب انجام می‌شود و مرغ کافی در اختیار کشتارگاه‌ها قرار می‌گیرد.

او با بیان اینکه روزانه ۲۰۰ تن گوشت مرغ در گیلان توزیع می‌شود و در مواقع خاص نیز بیشتر توزیع خواهد شد تصریح کرد: بخش تامین، تولید و کشتار مرغ به عهده سازمان جهاد کشاورزی و بخش توزیع، نظارت و کنترل بازار بر عهده سازمان صمت است و ما اجازه نخواهیم داد حتی یک مرغ خارج از ضوابط توزیع شود و کمبودی در بازار احساس شود.


نام:
ايميل:
* نظر:
طراحی و تولید: "ایران سامانه"