كدخبر: ۱۱۶۰۰
تاريخ انتشار: ۰۴ مرداد ۱۴۰۰ - ۲۳:۳۲
send ارسال به دوستان
print نسخه چاپي
لزوم اشاعه فرهنگ دینی با تولید برنامه‌های آیینی در رسانه‌های گیلان
استاندار گیلان گفت: استمرار برگزاری برنامه‌های کیفی و تولید محتوای رسانه‌ای در مناسبت‌های ملی و آیینی ضروری است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی لاهیگ به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان ، ارسلان زارع، استاندارگیلان در آستانه سالروز تأسیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در دیدار رئیس و کارکنان این مجموعه در گیلان، به نگاه هوشمندانه حضرت امام خمینی (ره) در تاسیس این نهاد انقلابی اشاره کرد و گفت: اجرای برنامه‌های مناسبتی مذهبی همچون عید غدیر در کنار آیین‌های ملی، در راستای اشاعه فرهنگ دینی و ولایی به ویژه برای نسل جوان و مقابله با هجمه‌های رسانه‌ای بسیار اثرگذار است.

او با تاکید بر ایجاد گفتمان وحدت، انسجام و همدلی میان مسئولان و مردم گیلان افزود: در چنین فضای همدلانه و منسجمی، شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان توانست به رسالت و وظایف خطیر خود در پاسداشت مناسبت‌های ملی، مذهبی و انقلابی به صورت شایسته عمل کند و الگوی خوبی برای سایر استان‌ها باشد.

استاندارگیلان تقویت نگاه مردم و افکار عمومی در راستای غنا بخشیدن به باور‌های انقلابی را از جمله کارکرد‌های خوب شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی دانست و بر لزوم استمرار آن تأکید کرد و گفت: انعکاس تصاویر حضور مردم در مراسم ۲۲ بهمن سال ۱۳۹۸ در میدان شهدای ذهاب رشت به رغم بارش سنگین برف در رسانه‌های ملی، بین‌المللی و حتی شبکه‌های خارجی، نمونه بارز این تلاش‌هاست.

ارسلان زارع به هشدار مقام معظم رهبری درخصوص جنگ نرم دولت‌های استکباری علیه کشورمان، اشاره کرد و افزود: به رغم برنامه‌ریزی‌های دشمنان در برهه‌های تاریخی مختلف، با درایت هوشمندانه رهبر معظم انقلاب و دلسوزان ایران اسلامی، خدعه‌ها و توطئه‌چینی آنان به ویژه در انتخابات اخیر نقش برآب شد.

او جنگ اقتصادی و شیوع کرونا را از مهمترین تنگنا‌های سال‌های اخیر عنوان و گفت: شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان در برگزاری مراسم پاسداشت مناسبت‌ها، در انجام مصوبات ستاد‌های ملی و استانی مقابله با کرونا با درنظر گرفتن سلامت مردم، جزء موفق‌ترین‌ها بوده است.

استاندار گیلان بر ضرورت استمرار برگزاری برنامه‌های کیفی و تولید محتوا‌های مناسب در جهت استفاده حداکثری از فضای رسانه‌ای و مجازی در کنار صدا و سیما با خلاقیت و نوآوری تأکید کرد و افزود: این انقلاب و آرمان‌های آن در هیچ زمانی فراموش‌شدنی نیست و باید برای زنده نگه‌داشتن آن از ابزار‌ها و شیوه‌های نوین استفاده کرد.

ارسلان زارع همچنین از اقدامات و هماهنگی مؤثر دفاتر شهرستانی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی با فرمانداران و اجرای برنامه‌های منسجم قدردانی کرد.

آیت الله مجتبی اشجری، رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان نیز در این دیدار با قدردانی از استاندار گیلان، مجموعه استانداری، فرمانداران در اجرای منسجم و همدل برنامه‌های مناسبتی گفت: با وحدت و همدلی مسئولان، شاهد درخشش گیلان به عنوان الگو در اجرای برنامه‌های خلاقانه و نوآورانه مناسبت‌های مختلف از روز جمهوری اسلامی تا دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی هستیم.

او با بیان اینکه شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی زمینه‌ساز حضور و نقش‌آفرینی مردم در برهه‌های مختلف برای مانایی انقلاب بوده، افزود: گیلان جزء استان‌های برتر در برگزاری مناسبت‌های انقلاب اسلامی بوده و توانسته الگو‌ها و مدل‌های جدیدی همچون رژه خودرویی در ۲۲ بهمن را به سطح ملی، ارائه و موفق عمل کند.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان فراموشی و تحریف را از خطرات مورد تهدید مناسبت‌های انقلابی دانست و تصریح کرد: با استفاده از ظرفیت فضای مجازی و رسانه ملی در دوران شیوع کرونا، تلاش شده تا مناسبت‌ها پاس داشته و بازخوانی شود.

۱۲ مردادماه، سالروز تاسیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در سال ۱۳۵۹ به فرمان امام راحل است.


نام:
ايميل:
* نظر:
طراحی و تولید: "ایران سامانه"