كدخبر: ۱۱۵۸۸
تاريخ انتشار: ۲۷ تير ۱۴۰۰ - ۱۲:۱۰
send ارسال به دوستان
print نسخه چاپي
روند کاهشی ابتلا به کرونا در گروه سنی ۷۰ سال به بالا در گیلان
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: با اجرای واکسیناسیون کرونا در گروه سنی ۷۰ سال به بالا، تعداد مبتلایان این گروه کاهش یافت.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی لاهیگ به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان ، آبتین حیدرزاده، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: در هفته گذشته روند صعودی مبتلایان به کووید ۱۹ را در استان شاهد بودیم، اما با توجه به اجرای فرآیند واکسیناسیون برای گروه سنی ۷۰ سال به بالا، تعداد مبتلایان این گروه سنی روند کاهشی داشته است.

او افزود: اگرچه در حال حاضر پوشش واکسیناسیون کرونا در گیلان از میانگین کشوری بالاتر است، اما باید ظرفیت روزانه تزریق واکسن در این استان را به ۲۴ هزار دوز برسانیم.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان اظهار داشت: فرآیند واکسیناسیون با نوبت دهی به گروه‌های سنی هدف توسط شبکه‌های بهداشت و درمان استان باید با سرعت بیشتری انجام شود و مردم نیز پس از ثبت نام در سامانه، منتظر دریافت پیامک برای تزریق واکسن باشند.

حیدرزاده ادامه داد: با وجود افزایش روند مبتلایان، میزان مرگ و میر ناشی از کووید ۱۹ در استان گیلان کاهش داشته و این مهم نشاندهنده تاثیر شناسایی دقیق مبتلایان، ایزوله کردن آنها، بهره بردن از سفیران سلامت و ارجاع به موقع بیماران است.

او تصریح کرد: شناسایی افزاد دارای علائم کرونا و ایزوله کردن آن‌ها در کنترل ویروس از اهمیت بسیاری برخوردار است که در این خصوص، نیازمند همکاری مردم و نظارت بیش از پیش هستیم.

۵۷۰ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های گیلان بستری هستند
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: با بستری شدن ۱۵۸ بیمار جدید در شبانه روز گذشته، تعداد بستری شدگان مبتلا به کرونا در مراکز درمانی استان به ۵۷۰ نفر رسید.

حیدرزاده افزود: هم اکنون ۱۰۷ بیمار بدحال مبتلا به کرونا در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌های گیلان بستری هستند که ۱۲ نفرشان امروز به آی سی یو منتقل شده اند.

او تصریح کرد: در ۲۴ ساعت گذشته ۳ نفر بر اثر کرونا در گیلان فوت شدند.

معاون دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به افزایش آمار مبتلایان به کرونا در این استان از مردم خواست: دستورالعمل‌های بهداشتی را جدی بگیرند تا زنجیره این بیماری قطع شود.


نام:
ايميل:
* نظر:
طراحی و تولید: "ایران سامانه"