كدخبر: ۱۱۲۴۵
تاريخ انتشار: ۱۶ فروردين ۱۴۰۰ - ۰۷:۵۵
send ارسال به دوستان
print نسخه چاپي
رئیس بسیج اساتید گیلان:
واگذاری‌ها در گیلان به صورت ویژه‌خواری است
رئیس بسیج اساتید گیلان گفت: واگذاری واحدهای صنعتی و تولیدی در گیلان به صورت ویژه خواری بوده و به جای خصوصی سازی، اختصاصی سازی از طریق زد و بندهای پشت پرده صورت گرفته است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی لاهیگ به نقل از خبرگزاری مهر ، کیوان میرزایی شامگاه یکشنبه در گفتگوی ویژه خبری با بیان اینکه انحصار یکی از جدی‌ترین موانع موجود در حوزه تولید است، اظهار کرد: عایدی بالا در فعالیت‌های غیر مولد مانند دلالی و قاچاق کالا آسیب‌های زیادی را بر اقتصاد کشور وارد کرده است.

رئیس بسیج اساتید استان گیلان با اشاره به اینکه مشکل عدم استفاده از کالای داخلی و حمایت از سازمان‌های تولیدی در نظام اقتصادی ما وجود دارد، افزود: این نظام اقتصادی باید جراحی و دچار تغییر شود تا به سمت تولید و اقتصاد مقاومتی برویم.

وی ادامه داد: منابع طبیعی، ذخایر معدنی، انرژی، تنوع اقلیمی، خاک حاصلخیز، موقعیت ویژه ترانزیتی به ویژه در گیلان، راه‌های آسان دسترسی به بازار و نیروی جوان و مستعد و ثبات امنیتی برای رسیدن به اهداف تعیین شده در کشور وجود دارد که هر کدام مولفه‌ای مهم در پیشرفت و توسعه محسوب می‌شوند.

میرزایی با بیان اینکه نه تنها اشتغال ایجاد نشده بلکه حتی شغل‌های موجود نیز از دست رفته است، تصریح کرد: همه دنیا از مدل‌های اقتصادی ویژه‌ای پیروی می‌کند اما کشور ما از این ساز و کارها بی بهره مانده یا بسیار ضعیف و انحصاری است.

رئیس بسیج اساتید استان گیلان با اشاره به اینکه اولویت قرار دادن مصرف کالای ایرانی و و جلوگیری از واردات کالاهای مشابه موجب توسعه اقتصادی است، گفت: دیپلماسی باید به سمت افزایش رایزن اقتصادی برود و فعال کردن بخش اقتصادی در کنسولگری و سفارت در دستور باشد.

وی پایان تصدی دولت بر عرصه‌های سودآور اقتصادی و واگذاری آن به مردم را خواستار شد و عنوان کرد: تسهیل در صدور مجوزها و حذف قوانین سخت گیرانه باعث رشد اقتصادی می‌شود.

رئیس بسیج اساتید استان گیلان اضافه کرد: مبارزه جدی با قاچاق کالا و مبارزه همه جانبه با امضاهای طلایی و رانت خواری و فراهم کردن رقابت سالم در مزایده‌ها از جمله عوامل تحقق رونق تولید است.

میرزایی اضافه کرد: متأسفانه واگذاری‌ها در گیلان به صورت ویژه خواری بوده و به جای خصوصی سازی، اختصاصی سازی از طریق زد و بندهای پشت پرده صورت گرفته است.

وی صادرات محصولات صنعت فولاد به کشوری مانند آلمان که مادر این صنعت محسوب می‌شود را از ظرفیت‌های خوب کشور دانست و افزود: سنگ اندازی جلوی پای سرمایه گذار و عدم حمایت و تضمین دادن به وی از مشکلاتی است که باید حل شود.


نام:
ايميل:
* نظر:
طراحی و تولید: "ایران سامانه"