كدخبر: ۱۱۰۲۰
تاريخ انتشار: ۲۶ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۸
send ارسال به دوستان
print نسخه چاپي
سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا:
استان گیلان همچنان به مراقبت شدید نیاز دارد
سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: ۷ شهر در گیلان در وضعیت نارنجی هستند که نیاز به مراقبت بیشتری دارند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی لاهیگ به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان ، علیرضا رئیسی، سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا در حاشیه پنجاه و هفتمین نشست این ستاد گفت: استان گیلان همچنان به مراقبت شدید نیاز دارد.

او با اشاره به آغاز خیز بیماری کووید ۱۹ در برخی استان‌ها افزود: ۷ شهر در گیلان در وضعیت نارنجی هستند که نیاز به مراقبت بیشتری دارند.

معاون وزیر بهداشت با اشاره به اینکه روند مرگ و میر مبتلایان به کرونا در کشور همچنان نزولی است، افزود: میزان کاهش فوتی‌ها مربوط به رعایت دستورالعمل‌ها در چند هفته گذشته است.

رئیسی ادامه داد: اقدامات انجام شده در اوایل آذر ماه منجر به کاهش میزان ورودی بیمارستان‌ها شد و اکنون تأثیر خود را نشان داده است.
سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا تصریح کرد: امیدوارم با رعایت بیشتر دستورالعمل‌های بهداشتی مانع از خیز چهارم بیماری شویم.

وضعیت شکننده کرونا در گیلان

آبتین حیدرزاده، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان نیز با اشاره به آخرین وضعیت کرونا در این استان گفت: در حال حاضر استان گیلان در وضعیت هشدار و شکننده کرونایی قرار دارد.

او افزود: مردم باید همچنان دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت کنند تا استان گیلان از وضعیت شکننده خارج شود.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به اینکه یک هزار و ۱۰۰ نفر تست کرونا دادند، اظهار داشت: نتیجه تست ۳۰۰ نفر از آنها مثبت شد که ۱۰۰ نفر نیاز به بستری داشتند.

حیدرزاده تصریح کرد: هم اکنون ۴۲۰ نفر بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی گیلان بستری هستند.


نام:
ايميل:
* نظر:
طراحی و تولید: "ایران سامانه"