كدخبر: ۱۰۹۳۶
تاريخ انتشار: ۰۲ دي ۱۳۹۹ - ۱۶:۵۰
send ارسال به دوستان
print نسخه چاپي
فرماندار شهرستان لاهیجان عنوان کرد؛
مبنای آموزش و پرورش رشد و سازندگی فکری نوباوران درسطح ملی است

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی لاهیگ ، درجلسه شورای پشتیبانی سواد آموزی شهرستان لاهیجان که با حضور  فرماندار شهرستان لاهیجان برگزار شد، مبنای آموزش و پرورش رشد و سازندگی فکری نوباوران در سطح ملی عنوان شد .

 

در ابتدای این نشست یونس محمودی با بیان اینکه رسالت آموزش و پرورش چندبعدی است، اذعان داشت: پرورش مقدم بر آموزش است بدلیل اینکه هدایت ارشادی، تقویت روح، خودباوری و اعتمادبنفس بعنوان بزرگترین سرمایه انسانی برای دانش آموزان است.

 

فرماندار شهرستان لاهیجان  ادامه داد: اولین رسالت در پرورش دانش آموزان آشنایی با آداب و سنن با مولفه های فرهنگی می باشد. وی افزود: پرورش دانش آموزان باید تجلی بخش معنی حقیقی انسانیت باشد.

 

در ادامه این دیدار سرپرست اداره آموزش و پرورش شهرستان لاهیجان ضمن توضیح اینکه آموزش مجازی اولین بار در سطح کشور مورد استفاده قرار گرفته است تصریح کرد: سیستم شاد در بعضی از ساعات دچار اختلال و قطعی می شود با توجه به این نقص، نرم افزار شاد در حال بروزرسانی بمنظور ارتقای کیفیت و ارائه خدمت رسانی بهتر به دانش آموزان می باشد.

 

بهرام بهروزی با اشاره به اینکه آنتن دهی مناطق روستایی صرفا جهت مکالمه می باشد خاطرنشان کرد: مخابرات به منظور بهبود اینترنت در این مناطق دست به اقدام زده است.

 

وی اذعان داشت: ۳۵۰ دانش آموز فاقد گوشی هوشمند شناسایی شده و حدود ۳۰ گوشی هوشمند و تبلت در دوران کرونا برای این دانش آموزان خریداری شده است.

 

معاون آموزش متوسطه اداره آموزش و پرورش شهرستان لاهیجان در این نشست گفت: وضعیت شهرستان درحال حاضر نارنجی است و هیچ کلاس حضوری در مدارس دایر نمی شود.

 

علیرضا بیگ محمدی خاطرنشان کرد: دانش آموزان فنی و حرفه ایی و کارودانش در تمامی شهرهای زرد، نارنجی و قرمز به منظور شرکت در کلاس های شایستگی فنی با رعایت پروتکل های بهداشتی باید درکلاس حاضر شوند.

 

در پایان این دیدار خانم جوادی پور، رییس اداره نهضت سواد آموزی شهرستان لاهیجان ضمن اعلام اینکه درسال گذشته ۱۸۰ سوادآموز در نهضت سوادآموزی ثبت نام کرده بودند عنوان نمود: ۱۲۳نفر از سوادآموزان در آزمون ها قبول و ۵۷ نفر از سوادآموزان در آزمون ها مردود شدند.