كدخبر: ۱۰۹۲۵
تاريخ انتشار: ۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۲۱:۵۰
send ارسال به دوستان
print نسخه چاپي
نماینده ولی فقیه در گیلان:
خباثت‌های آمریکا در زیر سوال بردن جبهه مقاومت مثل همیشه بی‌نتیجه ماند
نماینده ولی فقیه در گیلان گفت: تحرکات ایضایی دولت‌های استکباری به ویژه آمریکای جنایتکار برای زیر سوال بردن جبهه مقاومت و ایجاد رعب و هراس در ایران اسلامی همچون همیشه بی نتیجه ماند.

به گزارش پایگاه خبری لاهیگ به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان ، آیت الله فلاحتی، نماینده ولی فقیه در گیلان امروز در پیام جمعه در مصلای امام خمینی رشت ، با اشاره به سختی ها و مشکلات عدیده ای که در پی شیوع بیماری کرونا در ایران و جهان ایجاد شد ، گفت : ایجاد روح دعا و توسل ، تقویت صبر و شکیبایی و افزایش همیاری و همدلی بین مردم از پیامدهای مثبت شیوع این بیماری محسوب می شود.

او با بیان اینکه درباره دلایل بروز بلایا در جوامع بشری روایات بسیاری ذکر شده است ، افزود: ادب کردن ظالمان ، امتحان کردن مومنان ، درجه دادن به انبیا و کرامت برای اولیاء برخی موارد و دلایل بروز بلایا است که در روایت ها به آنها اشاره شده است.

امام جمعه رشت در ادامه به جنبه ها و نگاه های فلسفی و اخلاق مدارانه پیرامون بلایا و ناگواری های زندگی اشاره کرد و گفت : آنگونه که در متون و روایات ذکر شده در درون بلایا نعماتی نهفته است که اگر انسان به آنها توجه کند از بلا خشمگین نخواهدشد.

آیت الله فلاحتی در بخشی دیگر از پیام جمعه ، به خباثت دولت های استکباری در شرایط سخت شیوع بیماری کرونا اشاره کرد و افزود : تحرکات ایضایی این دولت ها به ویژه آمریکای جنایتکار برای زیر سوال بردن جبهه مقاومت و ایجاد رعب و هراس در ایران اسلامی همچون همیشه بی نتیجه ماند.

او به رزمایش مردمی مواسات ، همدلی و کمک مومنانه اشاره و بر شکل گیری سریع و تاثیرگذار پویش های مردمی برای کمک رسانی به خانواده ها و دستگیری افراد جامعه هدف این رزمایش تاکید کرد.

 نماینده ولی فقیه در گیلان در پایان با قدردانی از کادر بهداشت و درمانی به دلیل جانفشانی و تلاش گسترده برای بهبودی بیماران و ریشه کنی بیماری کرونا ، از فعالان عرصه رسانه به ویژه صدا و سیما نیز به دلیل حضور بی وقفه در میدان و اطلاع رسانی سریع و انعکاس دقیق اتفاقات این ایام تجلیل کرد.

نام:
ايميل:
* نظر:
طراحی و تولید: "ایران سامانه"