كدخبر: ۱۰۹۱۰
تاريخ انتشار: ۱۷ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۰
send ارسال به دوستان
print نسخه چاپي
استاندار گیلان:
حمایت از کارآفرینان استمرار می‌یابد
استاندار گیلان در نشست با اعضای کانون کارفرمایی استان، بر ضرورت استمرار حمایت از کارآفرینان و کارفرمایان تأکید کرد.

به گزارش پایگاه خبری لاهیگ به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان ، ارسلان زارع، استاندار گیلان در نشست با اعضای کانون کارفرمایی استان با بیان اینکه دولت همواره خود را در کنار کارفرمایان می‌بیند، گفت: حمایت از کارآفرینان و کارفرمایان استمرار می‌یابد.

او افزود: حفظ نیرو‌های کارگری در ایام شیوع کرونا علیرغم شرایط دشوار اقتصادی، در کنار داشتن اجر معنوی، به عنوان رویکردی در راستای توسعه اقتصادی، حقیقتا ستودنی است.

استاندار گیلان اظهار داشت: با توجه به نقش اثرگذاری که کانون کارفرمایان دارد؛ می‌تواند مشاور خوبی برای پیشبرد اهداف و برنامه‌های توسعه‌ای در اقتصاد استان به ویژه در حوزه فعالیت‌های بخش خصوصی باشد و باید از این ظرفیت متناسب با تخصص‌های موجود که حاصل تجارب ارزنده است، بهره بیشتری بگیریم.

زارع با اشاره به اینکه دولت خود را در کنار کارفرمایان می‌بیند و همواره کوشش کرده از بخش خصوصی حمایت کند، گفت: تقویت فعالان این بخش علاوه بر شفاف سازی اقتصاد توسعه‌ای، زمینه ساز رشد آن‌ها و نیز ابهام زدایی از اقتصاد کشور است.

او ادامه داد: با توجه به اینکه کشور‌های توسعه یافته بر اساس این رویکرد موفق بوده اند؛ معتقدم همه نهاد‌ها و دستگاه‌ها باید زمینه تشویق عمومی به سرمایه‌گذاری، کارآفرینی و بهبود محیط کسب‌و‌کار را با همکاری انجمن‌هایی همچون کانون کارفرمایی فراهم سازند.

استاندار گیلان گفت: در تعیین دستمزد نیز رویکرد دولت صرفا یک جانبه نیست بلکه معتقد است باید با تعامل میان همه گروه‌های کارگری و کارفرمایی اجماع و توافق حاصل شود.

زارع افزود: صرف نظر از اینکه این مهم تا چه میزان توانسته رضایت دو طرف را جلب کند؛ معتقدم نفس شکل گیری این اجماع و توافق، ستودنی و ارزنده است چرا که حمایت از پویایی کارفرما باعث می‌شود کارگر با قوت به کار خود ادامه دهد.

او یادآور شد: در جلسات متعدد ستاد تسهیل و رفع موانع تولید، پیوسته توجه به کارفرمایان در دستور کار بوده و تأکید کرده ام تسهیلات لازم مطابق با فرآیند‌های قانونی اعطا شود.

استاندار گیلان تصریح کرد: امسال نیز ضمن استمرار این روند، انتظار دارم اهتمام لازم برای تحقق جهش تولید صورت گیرد.

نماینده عالی دولت در گیلان جهش تولید را یکی از مولفه‌های تحکیم و تقویت پایه‌های اقتصاد ملی عنوان و تحقق آن را نیازمند تعامل و هم افزایی با بخش خصوصی دانست و گفت: یکی از جلوه‌های این همفکری را در جریان فراگیری ویروس منحوس کرونا در کشور و البته استان گیلان شاهد بودیم که به نحوی شایسته متجلی شد.

زارع اظهار داشت: واحد‌های تولیدی با هدایت و مدیریت کارفرمایان دلسوز و متعهد، با وجود تنگنا‌های مالی، نگذاشتند فرآیند تولید متوقف شود و عده‌ای نیز با درک شرایط زمانه و مسئولیت پذیری، در راستای رفع نیاز عمومی به یک کالا، نسبت به تغییر خط تولید واحد خود اقدام کردند.

او به اختصاص اعتبار ۷۵ هزار میلیارد تومانی به واحد‌های اقتصادی آسیب دیده از بیماری کرونا توسط دولت اشاره و اضافه کرد: در راستای حمایت از فعالان اقتصادی تمهیدات ویژه‌ای اندیشیده شده که تأکید کرده‌ام در شناسایی واحد‌ها و اعطای تسهیلات دقت شود تا منابع حمایتی به افراد مستحق اختصاص یابد.

استاندار گیلان افزایش کیفیت کالا و ارائه خدمات در مشاغل مختلف را جزء انتظارات خود از کارفرمایان و صاحبان صنایع و حرف عنوان کرد و افزود: حمایت از کارآفرینان، کارفرمایان، ثروت و سرمایه بومی همچون استفاده از نیرو‌های بومی استان در مناصب مدیریتی اولویت ماست.

زارع با اشاره به نگاه ارزشمند اجتماعی بسیاری از کارفرمایان و اقدامات حمایتی از اقشار آسیب‌پذیر جامعه تصریح کرد: علیرغم مشکلات اقتصادی موجود، بسیاری از فعالان اقتصادی با تأکید رهبر معظم انقلاب در راستای کمک‌های مومنانه به نیازمندان همچون مشارکت فعالانه در آزادسازی زندانیان ناشی از جرائم غیرعمد، گام‌های موثری برداشتند.

نام:
ايميل:
* نظر:
طراحی و تولید: "ایران سامانه"