كدخبر: ۱۰۹۰۲
تاريخ انتشار: ۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۲
send ارسال به دوستان
print نسخه چاپي
بازدید استاندار گیلان از بانک نشاء لاهیجان
استاندار گیلان از بانک نشاء واقع در روستای کوشال شهرستان لاهیجان بازدید کرد.

به گزارش پایگاه خبری لاهیگ به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان ، دکتر ارسلان زارع پیش از ظهر امروز  در بازدید از بانک نشاء واقع در روستای کوشال شهرستان لاهیجان گفت: با توجه به اینکه شعار راهبردی سالجاری جهش تولید است و مهمترین تولید استان گیلان در حوزه کشاورزی نیز به برنج اختصاص دارد، لازم دانستم بازدیدی از این بخش داشته باشم و آخرین وضعیت کشت این فصل در مزارع را از نزدیک ارزیابی کنم .

اوبه جایگاه استان در تولید برنج اشاره کرد و افزود: سال گذشته گیلان با تولید بیش از یک میلیون و ۱۷۰ هزار تن شلتوک و بالغ بر ۷۶۰ هزار تن برنج سفید، سهم عمده تولید این محصول راهبردی در کشور را داشته است .

استاندار گیلان  با بیان اینکه شمار زیادی از کشاورزان و فعالان بخش خصوصی در این حوزه ، توصیه های ترویجی سازمان جهاد کشاورزی را رعایت کردند ، گفت: خوشبختانه امروز شاهد افزایش مکانیزاسیون در کشت برنج هستیم .

نماینده عالی دولت در گیلان با اشاره به نقش مکانیزاسیون کشاورزی در افزایش تولید برنج و حمایت دولت از کشاورزان برای خرید ماشین‌آلات کشاورزی در سال گذشته تاکید کرد که تلاش لازم صورت گیرد تا در سال جاری شاهد افزایش مکانیزاسیون در حوزه کشاورزی از ۶۰ درصد به ۷۰ درصد باشیم.

  استاندار گیلان با یادآوری افزایش شش درصدی تولید برنج در سال گذشته در مقایسه با سال ماقبل، ابراز امیدواری کرد که طی سالجاری نیز شاهد افزایش کمی و کیفی تولیدات این بخش و تحقق شعار جهش تولید باشیم.

 سطح زیرکشت برنج در گیلان ۲۳۸ هزار هکتار است  که طی سال زارعی گذشته  حدود ۲۱ هزار هکتار به کشت ارقام اصلاح شده و پرمحصول همچون خزر، گیلانه ، شیرودی ، فجر و ...  و مابقی به ارقام محلی از جمله هاشمی ، علی کاظمی ، جمشید جو و ... اختصاص یافت.

نام:
ايميل:
* نظر:
طراحی و تولید: "ایران سامانه"