كدخبر: ۱۰۶۳۰
تاريخ انتشار: ۰۵ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۹
send ارسال به دوستان
print نسخه چاپي
کسب مقام نخست کشوردر طرح بسیج ملی مقابله با ویروس کرونا توسط استان گیلان
گیلان در طرح بسیج ملی مقابله با ویروس کرونا و پایش و غربالگری بیماران با فاصله زیاد از دیگر استان‌ها، مقام نخست کشور را دارد.

به گزارش پایگاه خبری لاهیگ به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان ،محمود قاسم نژاد، معاون سیاسی استاندار گیلان در جلسه بررسی وضعیت شیوع ویروس کرونا در سه شهر غرب گیلان گفت: بر این اساس دو میلیون و ۳۰۰ هزار نفر معادل ۸۵ درصد جمعیت ۲.۵ میلیون نفری استان تا کنون در این طرح غربالگری و پایش شده اند.

او با اشاره به اینکه پایش بیشتر شهرستان‌های گیلان از ۸۵درصد گذشته و در تعدادی از شهرستان‌ها هم کار به انجام رسیده و ۱۰۰ درصد جمعیت غربالگری شده اند، افزود: این رقم در شهرستان رشت بخاطر جمعیت زیاد آن حدود ۶۰شهرستان درصد است.

معاون استاندار با بیان اینکه این طرح با کمک مراقبین بهداشت و درمان و بسیج سپاه ناحیه و مسولیت فرمانداران ۱۶ شهرستان گیلان انجام شده است، گفت:در این میان باید از حضور نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران تیپ ۲۱۶ لشکر ۱۶زرهی قزوین در شهرستان‌های صومعه‌سرا، فومن و شفت قدردانی کنم که در صف مقدم مبازره با ویروس کرونا مشتاقانه با همه توان خدمت می‌کنند.

قاسم نژاد بر ادامه روند تعطیلی مراکز تجاری، پاساژ‌ها، استخر‌ها و سایر اماکنی که منجر به تجمع مردم می‌شود، تاکید کردوگفت: مراکزی که مواد غذایی و اقلام اساسی مورد نیاز مردم را تامین می‌کنند نیز باید طبق ساعت و شرایط خاص به فعالیت خود ادامه دهند.

او در ادامه با اشاره به اینکه طی یک ماه گذشته در مسیر مبارزه با این بیماری بسیاری از سرمایه‌های اجتماعی خود را در حوزه بهداشت و درمان از دست داده ایم از مردم خواست: با کمک هم و رعایت نکات بهداشتی فردی و ماندن در منزل جان خود و همنوعان خود را حفظ کرده تا سلامت به جامعه برگردد.

نام:
ايميل:
* نظر:
طراحی و تولید: "ایران سامانه"