كدخبر: ۱۰۳۰۲
تاريخ انتشار: ۰۸ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۳:۵۵
send ارسال به دوستان
print نسخه چاپي
رونویسی نماینده مخالف دولت از عملکرد دستگاه‌های دولتی در لاهیجان
تو کجا بودی تا حالا؟!
علیرضا محمددوست
درحالی که حدود سه هفته به انتخابات مجلس شورای اسلامی باقی مانده است، ذبیح نیکفر نماینده لاهیجان و سیاهکل در مجلس شورای اسلامی در اقدامی سراسیمه و نگران از نگاه مردم به عملکرد چهارساله او، جزوه‌ای را به‌عنوان مهمترین پیگیری‌ها، اقدام‌ها و فعالیت‌های خود منتشر کرد.

لاهیجان، سیاهکل، رودبنه و دیلمان در دوره فعلی مجلس شورای اسلامی به گواه بسیاری از منتقدان و مردم بدترین و ضعیف‌ترین دوره تاریخی خود را پشت سر گذاشت.

با نگاهی به عملکرد منتشر شده از سوی نیکفر باید پرسید که آیا شما نماینده عالی دولت و قوه مجریه در این دو شهرستان بودید یا نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی و قوه مقننه که اعلام می‌دارید فلان مبلغ برای فلان جاده و آسفالت و ... تأمین اعتبار کرده‌اید؟!

شما چه زمانی برای تخصیص و تأمین اعتبار تلاش کرده‌اید؛ تا جایی که خبرهای منتشر شده شما در جلسات کمیته برنامه‌ریزی همواره در حال و هوای انتخابات گذشته بوده و در سراسر این چهار سال فقط از دیگرانی که کار شما را نمی‌بینند و نمی‌گذارند کار کنید نالیده‌اید و آخرش معلوم نشد که این خورزو خان‌ها چه کسانی هستند و بعد از چهار سال هنوز آن قدر قدرت دارند که جلوی کارهای شما را می‌گیرند!؟

در سطر دوم این گزارش آمده که نیکفر از جنس مردم و طبقه متوسط است و ... . این چگونه از جنس مردمی است که نماینده آن دارای اسپانسری از جنس خانواده و طبقه ثروتمند است که فتوحات سنگر به سنگر وی در خرید املاک نجومی و ... حتی باعث نشده ذبیح نیکفر راه خود را از برادر جدا کند و این چگونه از جنس مردمی است که تا کنون فعالیتی برای جلوگیری از بیداد گرانی و مشکل اشتغال جوانان برداشته نشده، ولی تا بخواهی چوب لای چرخ دولت برای حرکت‌های سیاسی از قبیل استیضاح‌های سیاسی و نه اقتصادی برداشته شده و حتی دولت هم برای پیگیری‌ها و نامه پراکنی‌های او تره هم خرد نمی‌کند.

در همین سطر دوم آمده که با درد و رنج مردم آشناست. شما چه آشنایی با درد و رنج مردم ایران که پیشکش، با درد و رنج مردم لاهیجان و سیاهکل دارید و چه کار مثبتی کردید؟ شما از روز اول به قلع و قمع نیروهای جوان و مدیران نخبه لاهیجانی و سیاهکلی پرداختید و سرمایه‌های این شهر را به شهرهای دیگر فراری دادید و همکاران شما در شهرهای اطراف و دیگر نقاط از این سرمایه‌های سرگردان استفاده کردند! شما چه آشنایی با درد و رنج مردم و مشکلات آن‌ها دارید و برای کمک به مشکلات مردم چه کرده‌اید؟ آیا بیل زدن برای یک جاده و برف پارو کردن و یا سجاده پهن کردن برای امیال سیاسی و برکناری مدیران نمونه آموزش و پرورش نشان از رسیدگی به درد و رنج مردم بود؟!

آیا برای حل مشکلات چایکاران، برنج کاران و اقشار مختلف مردم طرحی را پیشنهاد دادید و یا آن‌چه در گزارش خود نوشته‌اید، صرفاً برای مقابله با طرح پولشویی و پالرمو و دیگر طرح‌های سیاسی دولت به مخالفت پرداختید؟! برای خشکسالی‌ها طرح ارائه کردید یا به مخالفت با انتخاب فرمانداران برای شهرستان‌های حوزه خود پرداختید؟! برای درد و رنج مردم تلاش کردید یا این‌که به زدن نیروهای موافق نماینده موفق پیشین پرداختید و اداره به اداره رفتید تا به پاکسازی نیروهایی بپردازید که در ستاد رقیب‌تان فعالیت کرده بودند و این نشانگر آن است که نماینده دوره فعلی هدفی جز انتقام از مخالفان خود ندارد و اصولاً برای چهار سال نمایندگی هم برنامه‌ای ندارد!

در سطر چهارم مقدمه گزارش عملکرد هم آرزو کرده‌ تا زمانی که حضورش مفید است، خدا به او توفیق پیمایش این راه را بدهد که بندگان خدا حتماً چهار سال عملکرد بسیار ضعیف این دوره را برای گزینش دوباره او مد نظر قرار خواهند داد.

در سطر پنجم به موکلان خود قول داده به‌دور از تشریفات با آن‌ها پیوند مستحکمی برقرار نماید و از اردوگاه انتخاباتی او در طول چهار سال گذشته هر روز اخبار زیادی از جدایی همراهان و یاران وی به گوش رسید که نشان داد نیکفر به وعده‌های خود عمل نکرده است؛ حال از جریان تشریفات و شایعات تغییر منزل مسکونی و ... بگذریم.

در ادامه در سطر ششم قول داده از باندهای قدرت و ثروت دوری کند و عملکرد وی در مجلس که به‌سوی باندهای قدرت کشیده شد و برخلاف مصالح مردم و تنها به‌خاطر منفعت‌های سیاسی و حزبی به مخالفت با دولت منتخب مردم پرداخت، خود گویای عدم وفاداری و پایبندی به تعهدات وی پس از رسیدن به قدرت است و باندهای ثروت هم که در شهرستان همه می‌شناسند که با پول حتی سینه چاکان ستاد رقیب را جذب کردند و آن‌هایی که سناریوی قطع کردن بلندگوهای چهارپادشاه را نوشته بودند، بعدها شریک تجاری باندهای ثروت حامی او شدند.

در سطر هفتم بارها تعهد خود را به باندهای سیاسی مجلس نشان داد و به‌جای امتیازگیری از وزرا، به مخالفت و استیضاح آن‌ها پرداخت و نمایندگان جسور و کاربلد دیگر شهرستان‌ها به بالا بردن جذب امکانات برای حوزه خود پرداختند و نیکفر حتی آن امکاناتی را هم که ندیمی جذب کرده بود، به باد فنا داد که تعطیلی داروخانه هلال احمر یکی از این هنرها و تعطیلی دو بیمارستان قدیمی و افتتاح شتابزده بیمارستان پیروز نیز از دیگر این کارنابلدی‌هاست.

در ادامه ایشان خود را سرباز مقام معظم رهبری می‌داند، درحالی که مقام ولایت بارها مسئولان را از جناح بازی و افتادن در منازعات سیاسی برحذر داشتند و نیکفر برخلاف منویات رهبر معظم انقلاب در مدت چهار سال دقیقاً به ترور رقبا و منتقدان خود پرداخت و سیاسی بازی کرد و شهرستان‌های لاهیجان و سیاهکل به‌خاطر همین سیاسی بازی‌های او متضرر شد.

در ادامه خود را با افتخار وکیل ملت دانسته، نه وکیل دولت بودن، درحالی که خود در جریان انتخابات ریاست جمهوری سال 1396 برای رقیب حسن روحانی سخنرانی کرد و همه تلاش خود را به همراه جناح متبوع خود انجام داد تا روحانی را شکست دهد و این نشان می‌دهد که اگر روحانی رئیس جمهور نبود، امروز نیکفر هم با تابلوی موافق جناحی همواره عدد 2 را برای دولت دوست داشتنی خود در مجلس فشار می‌داد.

در این گزارش عنوان شده که به هجمه‌های علیه او توجهی نکرده، ولی اخبار شکایت از منتقدان و فشار برای برکناری مدیران همسو با دولت و غیرهمسو با خودش را کجای دل‌مان بگذاریم؟! وقتی وزیر قدرتمند دولت به استان سفر می‌کند و همه نمایندگان برای شهرستان خود به دنبال اعتبار و امکانات هستند و نیکفر به‌جای بیان مشکلات مردم در پشت تریبون خواستار برکناری مدیر شهرستانی است، خود گویای این است که چه بر سر لاهیجان و سیاهکل در چهار سال گذشته آمد!؟

وقتی فلان کارمند یک اداره در ساعت غیر اداری برای گرم شدن فضای انتخابات جلسه‌ای در منزل خود برای رقیب نیکفر می‌گذارد و باید قدردان او برای پرشور کردن انتخابات بود، به مدیر استانی وی زنگ زده و خواستار برخورد با وی می‌شود، چگونه باید باور کرد که نیکفر راستگو است؟!

در ادامه این گزارش به بیان یک سری آمار که مربوط به ادارات است و باید رئیس یک اداره پاسخگوی عملکرد خود باشد استناد شده که بانی همه اتفاق‌های دولت در شهرستان تنها نیکفر بوده و دولت کاره‌ای نیست!

آخر پیگیری شن ریزی و جدول گذاری چه ارتباطی به نماینده دارد و چقدر سطح ما پایین آمده که فلان نماینده دنبال بالگرد امداد و اورژانس است و هزاران پروژه دیگر و نماینده ما به دنبال گزارش عملکرد ادارات است!

جناب نیکفر! شما برای افزایش اعتبارات چه کردید؟ فرمانداران لاهیجان و سیاهکل خود می‌توانند در مورد اعتبارات شهرستانی صحبت کنند. شما برای شهرستان چه کردید؟ چرا سالن تختی بعد از چهار سال هنوز افتتاح نشده و به‌رغم تحویل ندادن پیمانکار می‌خواهید به زور در آستانه انتخابات روبان پاره کنید!؟

چرا چهار سال قبل پل میدان گیل را مناسب شأن مردم نمی‌دانستید و اکنون دستپاچه این پروژه شدید و بعد از چهار سال چرا تنها 20 درصد رشد فیزیکی دارد؟

از فرهنگسرای قیام چیزی نگفتید، چون اصلاً کاری برای آن نتوانستید بکنید و از راه بام سبز به دریا و منطقه ویژه اقتصادی هم که در طول چهار سال حرفی زده نشد و راستی چقدر زود دوره تمام شد!

پروژه قدیمی تأمین اجتماعی را به نام خود زده‌اید، درحالی که این پروژه از قدیم کد دار بوده و شما در تغییر مکان اداره هم کاره‌ای نبودید و ربطی هم به شرح وظایف یک نماینده ندارد!

برای مصلی چه کردید و چرا قدمی برنداشتید؟! در حوزه ورزش و فرهنگ و هنر هم که کاری نتوانستید انجام دهید و حوزه چای و کشاورزی هم خود حدیث مفصلی دارد که باید به تفصیل صحبت کرد.

در حوزه‌های برق و ... هم که باز اعتبارات آن دستگاه و عملکرد آن‌ها را به نام خود زده‌اید و مشخص است که هنوز بعد از چهار سال با شرح وظایف نمایندگی آشنا نیستید!

برنامه‌های دوره بعدی هم که برخی بسیار خنده دار است که ادامه آبیاری قطره‌ای یکی از آن‌ها بوده و برخی برنامه‌های دیگر که باز هم در شرح وظایف یک نماینده نیست و دخالت در امور دولت و قوه مجریه است که به یقین این گزارش عملکرد از سوی دستگاه‌های ذیربط پاسخ داده خواهد شد تا مردم متوجه شوند که چه اتفاق‌هایی در چهار سال گذشته در این شهرستان رخ داده و لاهیجان و سیاهکل برای خارج شدن از وضعیت فعلی نیازمند انتخابی از جنس دیگر هستند.

نام:
ايميل:
* نظر:
طراحی و تولید: "ایران سامانه"