كدخبر: ۱۰۲۹۶
تاريخ انتشار: ۱۲ دي ۱۳۹۸ - ۱۸:۴۵
send ارسال به دوستان
print نسخه چاپي
رونمایی از اپلیکیشن شناسایی و رفع مشکلات محلات محروم گیلان
مسؤول معاونت اجتماعی سپاه قدس گیلان از رونمایی اپلیکیشن سخا باهدف شناسایی و رفع مشکلات محلات محروم گیلان خبر داد.

به گزارش لاهیگ، محسن جعفری در جمع خبرنگاران از رونمایی اپلیکیشن سخا باهدف شناسایی و رفع مشکلات محلات محروم گیلان خبر داد و اظهار کرد: با استفاده از این سامانه، مشکلات محلات محروم گیلان انعکاس داده می‌شود تا به کمک دستگاه‌های اجرایی و خدمات‌رسان نسبت به رفع آن‌ها اقدامات لازم انجام گیرد.

وی با بیان اینکه بخشی از برنامه‌های مورد هدف این معاونت از ابتدای سال انجام‌شده و بخشی دیگر نیز در دست پیگیری است، گفت: اعزام ۴۰ نفر از اعضای طرح مهر یاران متشکل از کودکان کار با مشارکت آستان قدس رضوی ازجمله برنامه‌هایی است که توسط معاونت اجتماعی سپاه قدس گیلان انجام‌شده است.

مسؤول معاونت اجتماعی سپاه قدس گیلان برقراری ارتباط با خانواده‌های کودکان کار پس از پایان سفر زیارتی مشهد مقدس و فراهم کردن شرایط لازم برای ادامه تحصیل این دسته از افراد را مورد تأکید قرارداد و افزود: برای اشتغال و مهارت‌آموزی والدین این کودکان نیز با سازمان فنی و حرفه‌ای استان هماهنگ کردیم تا دوره‌های مهارت‌آموزی برای آنان برگزار شود.

جعفری کاهش آمار کودکان کار و اتحاد و همکاری تمام دستگاه‌های مرتبط برای تحقق این هدف را مورد تأکید قرارداد و بیان کرد: اخیراً برای یک خانواده بی‌سرپناه که اثاثیه‌شان در خیابان بود مکانی برای ادامه زندگی تهیه شد.

وی از افتتاح کارگاه آموزشی خیاطی در محله‌های اسلامی استان تا قبل از پایان امسال خبر داد و تصریح کرد: ان شاالله در این مورد با واحدهای تولیدی و مدیران شهرک صنعتی صحبت می‌شود تا لباس‌های کار موردنیاز این واحدها در کارگاه‌‌های خیاطی راه‌اندازی شده در محلات اسلامی تولید شود.

مسؤول معاونت اجتماعی سپاه قدس گیلان اشتغال‌زایی و تولید لباس کار واحدهای تولیدی و صنعتی در داخل استان را ازجمله مزایای این کار دانست و گفت: افتتاح مهدکودک قرآنی، عمران و آبادانی، ایجاد کمپ‌های ترک اعتیاد، ارزیابی اولیه از معضلات، اشتغال و توانمندسازی و غیره ازجمله اهدافی است که برای تحقق آن‌ها در محلات محروم استان تلاش می‌کنیم. 

جعفری پیگیری برنامه‌های درمان معتادان، برنامه‌های فرهنگی و تربیتی در سطح محلات طرح کرامت توسط معاونت اجتماعی سپاه قدس گیلان را مورداشاره قرارداد و گفت: در حال حاضر سه محله محروم از قبل ثبت‌شده در استان گیلان داریم که شامل محله معلولین رشت، کاسه گرمحله لنگرود و رودبنه لاهیجان است.

وی با اشاره به اضافه شدن سه محله جدید به جمع محلات محروم استان واقع در شهرستان‌های تالش، رودسر و انزلی خاطرنشان کرد: در مورد سایر نواحی و شهرستان‌های گیلان هم محلات محروم آنان به ما معرفی‌شده و ان شاالله برای رفع محرومیت از آن‌‌ها اقدامات لازم را انجام می‌دهیم.

مسؤول معاونت اجتماعی سپاه قدس گیلان برگزاری همایش فعالان خدمت‌رسانی در سطح محلات اسلامی را مورد تأکید قرارداد و تصریح کرد: با جمع‌کردن خیران و معتمدان محلات در این همایش، قصد داریم شبکه‌ای منسجم تشکیل دهیم تا به این وسیله بتوانیم به‌صورت ضابطه‌مند از توان آنان در راستای کمک به اقشار و خانواده‌های نیازمند به‌صورت بهینه استفاده کنیم.

جعفری با اشاره به تقدیر از ادارات شهرستانی در همایش فعالان خدمت‌رسانی که بیشترین خدمات‌رسانی را در سطح محلات محروم داشتند، گفت: برگزاری نمایشگاه دستاوردهای محله‌‌های اسلامی و تقدیر از دبیران قرارگاه‌های شهرستانی از دیگر برنامه‌های جانبی همایش فعالان خدمت‌رسانی محسوب می‌شود.

وی تهیه مستندی از محلات اسلامی استان با کمک رسانه ملی و تشریح خدماتی که در این محله‌ها انجام‌شده را موردتوجه قرارداد و افزود: برگزاری رزمایش جهاد و خدمات اجتماعی با اجرای بیش از ۴۰۰ برنامه متنوع ازجمله اقدامات در دست اقدام معاونت اجتماعی سپاه قدس گیلان است.

مسؤول معاونت اجتماعی سپاه قدس گیلان هدف از برگزاری رزمایش جهاد و خدمات اجتماعی را ارائه خدمات اجتماعی بسیج به آحاد مردم به‌ویژه در مناطق کم‌برخوردار استان گیلان برشمرد و افزود: نشست با کارگاه‌های پیشگیری از اعتیاد در سطح محلات آسیب‌پذیر و برگزاری کارگاه‌های پیشگیری از اعتیاد و طلاق نیز از دیگر برنامه‌های معاونت اجتماعی سپاه قدس گیلان هستند.

جعفری برگزاری نشست‌ها و کارگاه‌های مهارت زندگی ویژه محلات آسیب‌پذیر و کم‌برخوردار را مورد تأکید قرارداد و بیان کرد: انجام مشاوره‌های تحصیلی، حقوقی، ازدواج، کارآفرینی، همسرداری، تربیت فرزندان و نمونه‌هایی نظیر این ازجمله دیگر اقداماتی است که با جدیت توسط معاونت اجتماعی سپاه قدس گیلان دنبال می‌شود.

نام:
ايميل:
* نظر:
طراحی و تولید: "ایران سامانه"