كدخبر: ۱۰۲۸۱
تاريخ انتشار: ۲۷ آذر ۱۳۹۸ - ۲۰:۲۰
send ارسال به دوستان
print نسخه چاپي
تور‌های گردشگری گیلان سامان داده می‌شوند
معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی استان گیلان : برخورد با تور‌های غیرمجاز و تبلیغ آن‌ها در فضای مجازی آغاز شده و در راستای اجرای طرح ساتگ (سامانه اطلاعات تور‌های گردشگری) تور‌های اجرایی دفاتر خدمات مسافرتی و راهنمایان مجاز استان کارت دار می‌شوند.

به گزارش لاهیگ ، حمیدرضا آذرپور، معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گیلان گفت: طرح ساماندهی تور‌های غیرمجاز برای پیشگیری از بروز مشکلات احتمالی در استان اجرایی و برای برگزارکننده تور‌های غیرمجاز برخورد قضایی و جریمه‌های سنگین نقدی در نظر گرفته می‌شود.

او افزود: برخورد با تور‌های غیرمجاز و تبلیغ آن‌ها در فضای مجازی آغاز شده و در راستای اجرای طرح ساتگ (سامانه اطلاعات تور‌های گردشگری) تور‌های اجرایی دفاتر خدمات مسافرتی و راهنمایان مجاز استان کارت دار می‌شوند.

معاون گردشگری گیلان اظهار داشت: تنها راه مجاز برای سفر‌های امن، دارای بیمه و تحت نظارت، مراجعه به دفاتر خدمات مسافرتی است که تحت نظارت کامل قرار دارند و گردشگران باید آگاه باشند بدلیل تفاوت اندک قیمت تورها، جان خود و خانواده خویش را به خطر نیاندازند.

آذرپور افزود: ۶۵ دفتر خدمات مسافرتی در استان، علاوه بر فراهم کردن شرایطی امن و ارائه گردشگری تخصصی، از وجود ۴۶۰ راهنمای گردشگری بهره‌مند است که نسبت به مقصد انتخاب شده، آگاهی کامل دارند و شرایط سفری خوب و دلچسب را مهیا می‌کنند.

او بیان کرد: اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گیلان با همکاری نیروی انتظامی، سازمان هلال احمر گیلان، دانشگاه علوم پزشکی گیلان و دادگستری استان برای نخستین بار در کشور اقدام به طراحی و راه اندازی سامانه اطلاعات تور‌های گردشگری الکترونیکی موسوم به "ساتگ" کرده است که به زودی راه اندازی می‌شود.

معاون گردشگری گیلان تصریح کرد: با اجرای طرح یاد شده همه تور‌های اجرایی دفاتر خدمات مسافرتی، راهنمایان مجاز کارت‌دار و افراد شرکت‌کننده در تور در این سامانه توسط کارشناسان ذی ربط تأیید می‌شوند و همچنین، تعیین کد شناسایی برای تور‌های گردشگری از دیگر مزیت‌های سامانه اطلاعات تور‌های گردشگری است.

تعداد ۹۱ میلیون و ۲۲۲ هزار و ۶۸۴ نفر گردشگر شب اقامت از ابتدای سال ۹۷ تا انتهای شهریور ۹۸ در واحد‌های اقامتی استان اسکان یافتند.

۱۰۵ هتل، ۳۳ هتل آپارتمان، ۸۱ مجتمع گردشگری، ۴۹ مهمانپذیر، یک هزار و ۶۸۸ مسافرکاشانه، ۲۰ مجتمع سرگرمی و تفریحی، ۳۸ اقامتگاه بومگردی، یک اسکله مسافربری و دریایی، ۲۸ اسکله گردشگری دریایی در گیلان فعال است.

نام:
ايميل:
* نظر:
طراحی و تولید: "ایران سامانه"