كدخبر: ۱۰۲۷۰
تاريخ انتشار: ۲۴ آذر ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۲
send ارسال به دوستان
print نسخه چاپي
تردد بیش از ۲۸۹ میلیون و ۶۸۱ خودرو در جاده های گیلان
محمد رضا نازک کار، مدیرکل راهداری و حمل ونقل جاده‌ای گیلان امروز در جمع خبرنگاران گفت: میزان تردد ثبت شده از سوی دستگاه‌های تردد شمار در محور‌های مواصلاتی استان در ۸ ماه گذشته ۲۸۹ میلیون و ۶۸۱ هزارو ۵۱۵ بوده است

به گزارش لاهیگ محمد رضا نازک کار، مدیرکل راهداری و حمل ونقل جاده‌ای گیلان امروز در جمع خبرنگاران گفت: میزان تردد ثبت شده از سوی دستگاه‌های تردد شمار در محور‌های مواصلاتی استان در ۸ ماه گذشته ۲۸۹ میلیون و ۶۸۱ هزارو ۵۱۵ بوده است که بیش از ۱۲ میلیون دستگاه وارد استان و بیش از ۱۳ میلیون دستگاه از استان خارج شدند.

او، با بیان اینکه هم اکنون ۴۲ سامانه تردد شمار در ۸۴ محور رفت و برگشت استان فعال است، افزود: ۵۲ سامانه ثبت تخلفات عبور و مرور و ۲۱ سامانه نظارت تصویری در همه محور‌های شریانی اصلی، آزاد راه و بزرگراه استان نصب شده است.

مدیرکل راهداری و حمل ونقل جاده‌ای گیلان، با اشاره به اینکه ۹ هزار و ۵۳ دستگاه ناوگان حمل و نقل عمومی در گیلان مشغول است، گفت:۱۶۳ شرکت و موسسه حمل و نقل کالا، ۱۴۶ شرکت حمل و نقل مسافر، ۴ شرکت حمل و نقل بین المللی و ۱ شرکت حمل و نقل بین المللی استان نییز در استان فعال است.

محمد رضا نازک کار، به خدمات رسانی ۱۱ هزار و ۹۹۶ راننده اشاره کرد و افزود:در ۸ ماه گذشته حدود ۶ میلیون و ۲۴۳ هزار تن کالا وبیش از ۳ میلیون و ۲۱۹ هزار مسافر با همکاری ناوگان حمل و نقل عمومی جابه جا شدند.

او به اجرای طرح توزیع لاستیک ناوگان حمل و نقل عمومی کالا و مسافر نیز اشاره کرد و گفت: تاکنون ۲۵ هزار و ۳۷۳ حلقه لاستیک میان رانندگان توزیع شده است.

مدیرکل راهداری و حمل ونقل جاده‌ای گیلان افزود:در راستای اجرای طرح ایمن سازی مدارس حاشیه شهر نیز تاکون ۳۹ مدرسه ایمن سازی و به دانش آموزان ۸۰ واحد آموزشی حاشیه شهر استان نیز آموزش‌های فرهنگ ایمنی و ترافیک داده شده است.

نازک کار،  به اجرای طرح ارتقا ایمنی عابران پیاده و موتورسواران نیز اشاره کرد و افزود: ۵۰ روستا در سال جاری تحت پوشش اجرای طرح ارتقا ایمنی عابران پیاده و موتورسواران قرار می‌گیرند.

او، با بیان اینکه در ۸ ماه گذشته برای ۱۵ هزار و ۲۹۵ خودروی سنگین برگه معاینه فنی صادر شده است، گفت:همچنین تعداد ۹۷ نقطه پر تصادف در راه‌های استان شناسایی شده و تاکنون ۳ نقطعه پر حادثه به طور اساسی رفع شده و ۲۱ نقطعه پر خطر نیز در مرحله واگذاری برای اجرای طرح است.

مدیرکل راهداری و حمل ونقل جاده‌ای گیلان،  از اجرای طرح ملی ابراردر استان خبر داد و گفت: هدف از اجرای این طرح در کشور در مرحله نخست تکمیل ۲ هزار کیلومتر راه روستایی و در مرحله دوم تکمیل طرح‌های نیمه تمام روستا‌های ۲۰ تا ۵۰ خانوار فاقد راه آسفالته است.

محمد رضا نازک کار افزود: در استان آسفالت بیش از ۲۱۴ کیلومتراز راه‌های روستایی در دستور کار قرار گرفته است.

او  با اشاره به اینکه گیلان بیش از ۱۱ هزار و ۱۵۲ کیلومتر آزاد راه، بزرگراه، راه اصلی، راه فرعی و راه روستایی دارد، گفت:گیلان در حال حاضر ۱۰۶ دستگاه پل عابر پیاده، ۱۶ هزار و ۷۵۶ دستگاه پل در محور‌ها و ۱۶ دستگاه تونل دارد.

مدیرکل راهداری و حمل ونقل جاده‌ای گیلان تصریح کرد: ۲۶ آذر تا ۱ دی ماه هفته حمل و نقل، رانندگان و راهداری است و رژه ۳۲۱ دستگاه سبک و سنگین، نواختن زنگ ایمنی در مدارس حاشیه شهر، تجلیل از راهداران، غبار روبی و عطر افشانی مزار شهدا، و دیدار با خانواده راهدارانی که حین خدمت جان باختند از ویژه برنامه‌های این هفته است.

نام:
ايميل:
* نظر:
طراحی و تولید: "ایران سامانه"