كدخبر: ۱۰۲۴۹
تاريخ انتشار: ۱۱ آذر ۱۳۹۸ - ۱۹:۱۷
send ارسال به دوستان
print نسخه چاپي
دومین روز ثبت نام داوطلبان نمایندگی مجلس شورای اسلامی لاهیجان نخستین کاندیدای زن در شهرستان لاهیجان ثبت نام کرد
 در دومین روز از مهلت ثبت نام ثبت نام کاندیداهای یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در کشور ، حسن بابایی (بازنشسته ی آموزش و پرورش) و سیده زینب میربابایی (مدیر کانون زبان و استاد دانشگاه ) با حضور در فرمانداری شهرستان لاهیجان پا به عرصه ی کاندیداتوری گذاشتند . حسن بابایی پس از ثبت نام از حضور در مقابل خبرنگاران امتناع ورزید اما پس از آن سر کار خانم سیده زینب میر بابایی به سوالات اصحاب رسانه پاسخ داد.
 در دومین روز از مهلت ثبت نام ثبت نام کاندیداهای یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در کشور ، حسن بابایی (بازنشسته ی آموزش و پرورش) و سیده زینب میربابایی (مدیر کانون زبان و استاد دانشگاه ) با حضور در فرمانداری شهرستان لاهیجان پا به عرصه ی کاندیداتوری گذاشتند .
حسن بابایی پس از ثبت نام از حضور در مقابل خبرنگاران امتناع ورزید اما پس از آن سر کار خانم سیده زینب میر بابایی به سوالات اصحاب رسانه پاسخ داد.
 خانم میربابایی در پاسخ به سوال خبرنگاران پیرامون تحصیلات ، سوابق اجرایی و شغل خود پاسخ داد : من در قزوین تحصیل کرده ام و بعد از از ازدواج به تهران مهاجرت کردیم و در آن جا ادامه تحصیل دادم ؛ کارشناس ارشد حقوق جزا و جرم شناسی هستم و مدیریت کانون های زبان شعبات تهران را به عهده داشتم و مدرس دانشگاه هم هستم.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار دیگری در مورد هدفش از ورود به انتخابات افزود : تا یک ماه پیش هم تصمیم به ورود سیاست را نداشتم چون سیاست خطرناک است! وقتی که ملکی را در اینجا خریدم و اشکلات زیادی را در شهر و روستاها دیدم احساس کردم یکی بایستی حرف مردم را بزند. نمایندگان ما نماینده می شوند اما نمیدانم چرا وقتی می روند در کسوت نمایندگی یک خورده کمتر برای مردم کار می کنند. شاید من هم همینطور باشم ! نمی دانم چقدر میتوانم موفق باشم اما تمام تلاش خودم را می کنم. هیچ قولی نمی توان داد فقط باید تلاش کرد.
میربابایی در پاسخ به سوال خبرنگاران در مورد اینکه ساکن کجا هستند گفت : من ساکن تهران هستم اما دو سالی هست که در یکی از روستاهای نزدیک به سیاهکل خانه خریده و آخر هفته ها به انجا می روم.
همچنین در پاسخ به این سوال که چقد از روستاهای لاهیجان شناخت دارد و با مشکلات آن ها آشناست گفت : از روستاهای لاهیجان شناختی ندارم. اما مشکلات مسیر روستایی که در آن ساکن هستم را دیده ام ، حتما روستاهای دیگر هم همین مشکلات را دارند!
در ادامه خانم میربابایی به چند سوال از یک خبرنگار بدین گونه پاسخ داد :
با توجه به وضعیت فعلی مجلس دهم و اعتراضات و انتقاداتی که مردم نسبت به عملکرد نماینده ی خود در شهرستان ها و حوزه های انتخابیه شان دارند بنظر شما آیا خانم ها و بانوان توانایی این را دارند که به جای آقایان کرسی بهارستان را بدست آورند و آیا شما این توانایی را در خود می بینید که نسبت به سایر نمایندگان “مرد” حاضر در مجلس عملکرد بهتری از شما شاهد باشیم؟
ببینید من کمبودی در خانم ها نمی بینم از نظر اینکه من خانم هستم و ایشان آقا هستند . بهر حال آقایان کلّی نگر هستند و خانم ها جزئی نگر و چه بسا اینکه خانم ها موفقیت بهتری داشته باشند .
سوال دوم : با توجه به وضعیت امروز لاهیجان ، معضلات مشکلات و انتقادات مردم ( به لحن خیلی آرام تری می گوییم که به اطرافیان نماینده ی محترم مجلس بر نخورده باشد ) که امروز لاهیجان با آن مواجه است که بسیاری از مردم معتقدند ثبت نام تعداد زیادی از افراد در این حوزه انتخابیه نشانگر عملکرد ضعیف یا نامناسب نماینده ی فعلی هست نظر شما در این مورد چیست؟
ببینید من فکر می کنم در مورد توانایی و این سوالی که فرمودید ، خیلی از آدم ها هستند که توانایی های نهفته ای در خود دارند چه بسا اینکه خیلی بهتر بتوانند از نمایندگان فعلی ما … این ممکن است بتوانند این کار را انجام دهند و خیلی بهتر است ! .
ما باید اجازه بدهیم که افراد زیادی عرض اندام کنند ، بیایند و مردم بشناسند و خودشان را به نحو بهتری به مردم بشناسانند .
خبرنگار : بهر حال حضور و ثبت نام شما در انتخابات نشانگر انتقاد شما نسبت به عملکرد نماینده ی فعلی هست آیا پاسخی دارید ؟
فکر می کنم بله . تقریبا دو سالی هست و بنده مدتی زیادی به گیلان نیامدم و وقتی که آمدم نابسامانی های زیادی دیدم و نمی شود همه را الان بگویم . بهر حال ما مشکلات زیادی داریم خصوصا در مسائل زیر ساختی و نمی شود با نماینده بودن در عرض چهار سال هم این را درست کرد ولی لاهیجان به عنوان یک شهر توریستی و سیاحتی خیلی بهتر از این می تواند باشد .
خبرنگار : آیا در صورت عدم احراز صلاحیت یا رد صلاحیت شما باز هم در صحنه حضور پیدا می کنید ؟
من باز هم تلاش خودم را می کنم چون هدف دارم .
نام:
ايميل:
* نظر:
طراحی و تولید: "ایران سامانه"