كدخبر: ۱۰۲۲۷
تاريخ انتشار: ۲۱ مهر ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۷
send ارسال به دوستان
print نسخه چاپي
آب لاهیجان در سرچشمه خشکیده تصمیمات
علي زحمتكش
به ستوه آمدن مردم برخی مناطق لاهیجان از معضل آب شرب، چند سالی است با بازتاب گسترده، توجه بسیاری از رسانه‌های گروهی را به خود جلب نموده است. حضور دیرهنگام حميد رضا جانباز، معاون وزیر نیرو و مديرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور در لاهیجان، نشان از آن دارد كه هنوز معضلی به نام "آب" از درجه اهمیت و اولویت اصلی برای مدیران ارشد لاهیجان برخوردار نبوده است.

این‌که در استان گیلان و در شهری چون لاهیجان با حجم بارندگی بسیار بالا، این نعمت الهی نتواند به شکل سالم و بهداشتی به دست مردم برسد، جای سئوال از مسئولانی دارد که دغدغه گوارا بودن آب شرب کمتر مورد توجه آنان بوده است!

درحالی که در مجلس شورای اسلامی حتی برای کوچک‌ترین موضوعات و مطالبات مردمی، نمایندگان با نطق پیش از دستور و یا طرح سئوال از وزیر، مجلس و دولت را مجاب به پیگیری مشکلات مردم می‌کنند، باید سئوال کرد در سطوح مختلف تصمیم‌گیری، اعم از استانی و ملی به چه میزان مدیران ارشد استانی و کشوری حساس به این موضوع شده و شرایط را برای بهبود وضعیت فراهم کرده‌اند؟

درحالی که مردم لاهیجان هر روزه نگران بیماری‌های گوارشی و کلیوی خانواده‌های خود بوده و این موضوع را به انحاء مختلف بازتاب داده‌اند، آیا کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شوراي اسلامي نمی‌توانست با حساس کردن دولت و درگیر کردن وزارت نیرو با مشکل آب مردم و اعزام کارشناسان وزارت نیرو به لاهیجان، سرعت بیشتری به دغدغه‌های مردمی بدهد؟

طرح مشکل آب شرب لاهیجان زودتر از مسئولان توسط مردم مطرح و نشست دیرهنگام رفع مشکلات آب و فاضلاب شهری و روستایی شهرستان لاهیجان با صرف چای لاهیجان به اتمام رسید! باید دید مديرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور پس از گزارش مفصل فرماندار لاهیجان درخصوص نارسایی‌های موجود، چه اقدام مؤثری را به انجام خواهد رساند؟ آیا در نشست بعدی کمیته تخصصی رفع مشکلات آب و فاضلاب شهری و روستایی، باز هم چای لاهیجان با آب غبارآلود برای میهمانان کشوری صرف می‌شود یا آبی زلال از سرچشمه تصمیمات مسئولان استانی و کشوری تراوش خواهد کرد؟
نام:
ايميل:
* نظر:
طراحی و تولید: "ایران سامانه"