كدخبر: ۱۰۱۶۹
تاريخ انتشار: ۰۱ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۹:۳۰
send ارسال به دوستان
print نسخه چاپي
طی ۴ ماه گذشته؛
رسیدگی به بالغ بر ۵ هزار فقره پرونده تخلفاتی مرتبط با تنظیم بازار در گیلان
استاندار گیلان گفت: در ۴ ماه گذشته ۵ هزار و ۷۸۶ فقره پرونده ی تخلفاتی مرتبط با تنظیم بازار در استان رسیدگی شده و متخلفان به بیش از ۵۵ میلیارد و ۶۷۰ میلیون ریال جزای نقدی محکوم شده اند.
به گزارش " لاهیگ " به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان؛ دکتر مصطفی سالاری عصر امروز در جلسه کارگروه تنظیم بازار گیلان بر ضرورت تداوم بازرسی های سیار دستگاه‌های متولی برای حفظ و ارتقاء آرامش موجود در بازارهای استان تاکید کرد و افزود: تدابیر لازم برای جلوگیری از افزایش فزاینده ی قیمت‌ها در بازار بویژه کالاهای اساسی اتخاذ شده و در این راستا روزانه یکصد تن مرغ منجمد با قیمت هر کیلو 6 هزار و 200 تومان در فروشگاه‌های بزرگ گیلان توزیع می شود.

وی افزود: در صورتیکه گوشت قرمز نیز از قیمت متعارف خود بالاتر رود، گوشت های ذخیره شده، زمینه ی ثبات و تعادل در قیمت این محصول را مهیا خواهد کرد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان نیز در گزارشی از روند بازرسی‌های مداوم در بازارهای استان خبر داد و گفت: بطور میانگین ماهانه حدود 30 هزار مورد بازرسی از واحدهای اقتصادی استان به عمل می آید و در صورت مشاهده ی هر گونه تخلف مراتب به دستگاه‌های ذیصلاح ارجاع داده می شود.

فرهاد دلقپوش همچنین از افزایش تعداد و شیفت‌های بازرسی ها در هفته های آینده خبر داد و با بیان اینکه ماهانه حدود هزار گزارش و شکایت مردمی نیز به واحدهای بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان اعلام می شود اظهار داشت: عموم شهروندان گیلانی در صورت مشاهده هر گونه تخلف احتمالی در حوزه ی بازار می توانند با سامانه ی 124 تماس بگیرند یا به ادارات شهرستانی و مرکز استان مراجعه نمایند.
نام:
ايميل:
* نظر:
طراحی و تولید: "ایران سامانه"