كدخبر: ۱۰۱۶۸
تاريخ انتشار: ۰۱ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۵:۲۵
send ارسال به دوستان
print نسخه چاپي
رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی لاهیجان :
کلاس های تابستانی لاهیجان مورد استقبال قرار گرفتند
رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی لاهیجان گفت: کلاس های فرهنگی و هنری طرح اوقات فراغت شهرستان با همکاری آموزشگاههای آزاد مورد استقبال خوبی واقع شده است.
نگار نادری  اظهار داشت : کلاس های اوقات فراغت شهرستان لاهیجان از هفته دوم تیر ماه با همکاری آموزشگاه های مختلف این شهرستان با ثبت نام دانش آموزان و فراگیران در رده‌های سنی مختلف آغاز شد .

وی خاطرنشان کرد: در شهرستان لاهیجان هفت آموزشگاه موسیقی ، یک آموزشگاه فرهنگی هنری ، یک آموزشگاه سینمایی ، یک آموزشگاه خوشنویسی ، 14آموزشگاه هنرهای تجسمی ، هشت انجمن ادبی و یک شورای موسیقی فعالیت دارند که ضمن برگزاری یک سری کلاس ها در اداره ارشاد بقیه کلاس های اوقات فراغت تابستانی با همکاری این آموزشگاه ها برگزار می شوند.

وی افزود:با بهره مندی از توانمندی‌های هنرمندان با سابقه در عرصه‌های مختلف نظیرکلاس‌های بازیگری تئاتر برای سه مقطع سنی کودک، نوجوان و بزرگسال، کلاس داستانویسی، شاهنامه خوانی، کارگاه وزن و عروض، کلاس‌های عکاسی، تصویربرداری، تدوین، فیلمسازی، فیلمنامه نویسی ،نقاشی و گرافیک به شکل تخصصی ادامه دارد.

وی تصریح کرد: علاوه بر آموزش ، رویدادهای فرهنگی نظیر مسابقات ، اهدای جوایز و برگزاری کارگاه های ویژه از قبیل شاهنامه خوانی و اختتامیه ها نیز در این مدت انجام می شوند که از شهرهای همجوار نیز در بعضی از این کلاس ها شرکت می کنند.

نادری گفت:شاهنامه خوانی ،کلاس های عروض و قافیه ، آموزش ادبیات حزین لاهیجی تحت عنوان قصه های آثار کلاسیک و کلاس های داستان نویسی خلاق برای کودکان و بزگسالان به عنوان کلاس های ویژه در این شهرستان برگزار می شوند.

وی افزود: تاکنون پنج ترم شاهنامه خوانی و چهار اختتامیه در لاهیجان در این زمینه دایر و ترم کلاس های حزین لاهیجی برای اولین بار دراین شهرستان آغاز شده است .

وی یادآورشد: ویژه برنامه های کتاب ساحل آرامبخش به عنوان جشن کتاب فصل تابستان امسال در سواحل لاهیجان و مسابقه تابستان رنگی با شرکت بیش از 400 تا 500 نفر از دیگر برنامه اوقات فراغت این شهرستان است که آثار 80نفر به عنوان برگزیده انتخاب و طی نمایشگاهی به نمایش گذاشته می شوند.

به گفته وی تجلیل از افراد کتابخوان و گفت و گو با کتاب ، تولید فیلم و نمایش با استقبال دانش آموزان در فصل تابستان در این شهرستان افزایش می یابند.

رییس اداره ارشاد لاهیجان خاطرنشان کرد: با همکاری آموزشگاه‌های آزاد هنری و انجمن‌های فعال ، تخفیف ١5 تا ٢٠ درصدی برای کلاس‌های تابستانی درنظر گرفته شده است و علاقمندان زیادی با بهره مندی از این تخفیف در این کلاس‌ها ثبت نام کرده اند.
نام:
ايميل:
* نظر:
طراحی و تولید: "ایران سامانه"