كدخبر: ۱۰۱۴۶
تاريخ انتشار: ۲۰ تير ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۸
send ارسال به دوستان
print نسخه چاپي
در اختتامیه کلاس شاهنامه خوانی لاهیجان :
بزرگداشت دکتر رحمدل و تقدیر از فعالان محیط زیستی + تصاویر
مراسم بزرگداشت دکتر رحمدل همراه با اختتامیه کلاس شاهنامه خوانی توسط اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی لاهیجان برگزار شد.
به گزارش " لاهیگ " این ویژه برنامه عصر روز سه شنبه ١٩ تیر ماه با حضورنور الله اکبری معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری لاهیجان و جمعی از اصحاب فرهنگ و هنر در سالن شهید باهنر برگزار شد . در ابتدا نگارنادری رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی لاهیجان طی سخنانی گفت: پنچمین ترم کلاس خوانش قصه های کهن در اداره فرهنگ تشکیل شده است . نیلوفر امیدی مربی این کلاسها پشتکار بسیار خوبی داشته و تاکنون موفق شده است چهار اختتامیه در پایان کلاس داشته باشد .کودکان و نوجوانان با علاقه بسیار کلاس را دنبال می کنند و آنها جز امتیازات شهر هستند .

نادری در خصوص ادغام برنامه گفت: یکی از دلایل انتخاب بزرگداشت دکتر رحمدل ادای دین دکتر قاسمی گل افشانی به استاد خویش دکتر رحمدل بوده است . دکتر رحمدل از مفاخر استان گیلان می باشد که پست های مهم مدیریتی نیز داشت .

وی در ادامه به حفظ محیط زیست و اهمیت آن اشاره کردو افزود:آموزش در این حوزه باید از زمان کودکی آغاز شود امروز از دو نفر از فعالان محیط زیست که شاهد زحمات بی چشم داشت آنها بوده ایم تقدیر خواهیم کرد . کودکان باید با افرادی که در مشارکت های مردمی فعال هستند آشنا شوند.

درادامه برنامه دکتر علی اکبر قاسمی گل افشانی نویسنده کتاب « استادی که رحمدل بود» در خصوص دکتررحمدل  گفت: نام خانوادگی رحمدل برازنده وی بود .وی ٣٠ سال استاد دانشگاه بود و هزاران دانشجو تربیت کرد، رحمدل یک زنده جاوید است . از او ١٧ کتاب در حوزه شعر و ادبیات  به جا مانده است. در ادامه دکتر قاسمی اشعاری را از رحمدل برای حضار خوانش کرد.

غلامرضا رحمدل در سال ١٣٣٠ در شرفشاده لاهیجان به دنیا آمد وی مدرک دکتری رشته زبان و ادبیات فارسی را از دانشگاه تربیت مدرس اخذ و در سال ١٣٧١ عضو هیئت علمی دانشگاه گیلان شد.دکتر رحمدل در کنار تدریس به سرودن شعر و تحقیق پرداخت . از کربلا تا حره ،حماسه عطش ، تذکره شهدای کربلا ، شکفتن توفان ،تاریخ بیست ساله شعر معاصر ایران و چندین مجموعه شعر دیگر از کتابهای ارزنده ایشان می باشد.رحمدل فروردین ١٣٨٨ در سن ٥٨ سالگی به رحمت خدا رفت.

بخش دیگری از برنامه که به اختتامیه کلاس شاهنامه خوانی ترم بهار اختصاص داشت ، سرود وطن توسط گروه شاهنامه خوانی رد پای آسمان به مربیگری نیلوفر امیدی اجرا شد.درادامه تعدادی از هنرجویان کلاس شاهنامه خوانی به خوانش اشعار سعدی و حافظ پرداختند که مورد توجه حضار قرار گرفت .

تجلیل از منیژه صفری و صمد خوشحال دو تن از فعالان محیط زیست از گروه مردم نهاد بوم بانان از دیگر بخشهای این ویژه برنامه بود.

در پایان این مراسم از تمامی هنرجویان کلاس شاهنامه خوانی با اهداء کتاب و و لوح سپاس قدر دانی شد.

در ادامه شما را به دیدن تصاویر از این مراسم دعوت می کنیم :