كدخبر: ۱۰۰۹۷
تاريخ انتشار: ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۷:۴۹
send ارسال به دوستان
print نسخه چاپي
ديوار کوتاه مطبوعات و قد کوتاه‌تر خبرنگار
مهدی میزانی
يک‌بار ديگر مظلوميت و بي‌پناهي خبرنگاران نمايان شد ، یک شکایت دیگر به جمع پرونده های شکایت از خبرنگاران و مدیران رسانه ها اضافه شد ...

 انگار رسم است ، که هرچه ناکارآمدی وجود دارد ، برعهده رسانه‌ها گذاشته شود ، مدتی است که ترجيع‌بند سخنان مسئولان مختلف، گريز به عملکرد مطبوعات است.

پس از انتشار هر خبری و یا یادداشتی که به مذاق آقایان خوش نیاید ، سریعا از خبرنگار و رسانه ها شکایت می کنند و به نوعی با این روش قصد از میدان به در کردن و یا تهدید کردن خبرنگاران و مدیران رسانه ها را دارند ، و قصد پاک و منزه جلوه دادن و تبرئه کردن خودشان با محکوم کردن یک رسانه یا یک خبرنگار را که نماینده مردم می باشد را دارند  ، این را بدانند شکست ِخواهند خورد ، زیرا خداوند شاهد و ناظر بر اعمال بندگانش می باشد و همینطور مردم بهترین قاضی هستند و سره و ناسره را بخوبی تشخیص می دهند ، اين رويه محکوم است؛ چرا که اگر باب و سنت شود، مي‌تواند اين حداقل امنيت خبرنگاری را بر باد دهد.

در اين مجال، بناي تائيد و يا تکذيب مواضع را نداریم.

اين نوع برخورد با مطبوعات و اهالي مظلوم رسانه‌ها، نه به صلاح مملکت و نه در شأن مسئولان است.

به هر حال سير برخوردها باعث کاهش منزلت رسانه‌ها و ناامن شدن شغل خبرنگاري در جامعه ايران مي‌شود و بي‌ترديد هيچ کس از تضعيف رسانه‌ها و کاهش منزلت آنان سود نخواهد برد. پويايي و سرزنده بودن رسانه‌ها و خبرنگاران، شاخص نشاط جامعه است و سکوت، رکود و خمودگي مطبوعات خود دليلي بر بن‌بست حرکت جامعه به حساب مي‌آيد.


بجای شکایت از رسانه ها و فرار رو به جلو  رفتار خودتان را اصلاح کنید ،

خون شهدا را پایمال نکنیم!

سی و چند سال پیش جوانان برومند کشور در درگیری با نیروهای سلطنتی و نیز در درگیری با بعثیان؛ به فرمان مراجع تقلیدشان، و همانند ایشان برای انجام تکلیف رفتند. لیکن امروز هر کسی مدعی است؛ شهدا برای فلان کار رفته اند

بابا به ... سوگند بیشتر شهیدان تنها برای رضای خدا و انجام وظیفـۀ شرعیشان به جبهه ها رفتند لیکن امروز هر شخصی در هر مقامی و هر قضیه ای خون شهدا را به سمت و سوی خودش متمایل می کند و می گوید: شهدا رفتند تا ما این کار را بکنیم، یا ما به فلان جا برسیم. بیاییم از خون جوانان پاک - برای هدفهای هر چند مقدس- استفاده نکنیم. بیاییم خون شهیدان را بازیچۀ هدفهای خودمان نکنیم .
نام:
ايميل:
* نظر:
طراحی و تولید: "ایران سامانه"